Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36203 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Suzuki Ignis. Nie tylko dla Japonii

Data publikacji: Autor: (mm) / Mototarget.pl

Ignis to niewielki crossover nowej generacji zbudowany w oparciu o koncepcję "funkcjonalnego i stylowego crossovera segmentu mini", który sprawdzi się nie tylko w codziennej eksploatacji, ale również podczas weekendowych wypraw za miasto / Fot. Suzuki Ignis to niewielki crossover nowej generacji zbudowany w oparciu o koncepcję "funkcjonalnego i stylowego crossovera segmentu mini", który sprawdzi się nie tylko w codziennej eksploatacji, ale również podczas weekendowych wypraw za miasto.

Ignis to niewielki crossover nowej generacji zbudowany w oparciu o koncepcję "funkcjonalnego i stylowego crossovera segmentu mini", który sprawdzi się nie tylko w codziennej eksploatacji, ale również podczas weekendowych wypraw za miasto / Fot. Suzuki Jego światowa premiera będzie miała miejsce 18 lutego w Japonii, gdzie zaprezentowano wersję tego modelu na macierzysty rynek Suzuki.

Wszystkie odmiany modelu Ignis będą wyposażone w układ hybrydowy SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki) oraz silnik 1,2 DUALJET (K12C), co pozwoli uzyskać spalanie na poziomie 3,47 l/100km (dla wersji HYBRID MG 2WD). Ponadto, Suzuki Ignis kwalifikuje się do uzyskania w Japonii ulgi podatkowej przysługującej ekologicznym samochodom. Wersja 4WD została dodatkowo wyposażona w funkcje wspierające jazdę na stromych wzniesieniach oraz na ośnieżonych drogach.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

Zdecydowano się m.in. na przesuwane tylne fotele, które pozwalają na dostosowanie objętości bagażnika do bieżących potrzeb. Oprócz tego, na pokładzie modelu znajdzie się kompatybilny z Apple CarPlay (nowa funkcja) system nawigacji z wbudowaną pamięcią. Całość uzupełniają liczne elementy z zakresu bezpieczeństwa, jak system Dual Camera Brake Support (DCBS), boczne poduszki powietrzne SRS z przodu oraz kurtyny powietrzne SRS.

Suzuki Ignis będzie również oferowane w Europie i na innych rynkach zagranicznych.


Ignis to niewielki crossover nowej generacji zbudowany w oparciu o koncepcję "funkcjonalnego i stylowego crossovera segmentu mini", który sprawdzi się nie tylko w codziennej eksploatacji, ale również podczas weekendowych wypraw za miasto / Fot. Suzuki

Ignis to niewielki crossover nowej generacji zbudowany w oparciu o koncepcję "funkcjonalnego i stylowego crossovera segmentu mini", który sprawdzi się nie tylko w codziennej eksploatacji, ale również podczas weekendowych wypraw za miasto / Fot. Suzuki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • jokoono (gość)

    wszystko byłoby ok gdyby nie ten tył...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Suzuki Ignis dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Suzuki Ignis Cena

Części dla marki Suzuki

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

610 zł