Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Suzuki Maruti z silnikami Fiata

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: autoevolution.com

Fot. Archiwum Polskapresse Po tym, jak Suzuki postanowiło zerwać umowę z Volkswagenem, japoński koncern nie musiał długo szukać nowego partnera. Kilka dni temu ogłoszono zawiązanie współpracy z Fiatem, na mocy której włoski gigant będzie dostarczał Suzuki swoje jednostki wysokoprężne.
Fot. Archiwum Polskapresse Przypomnijmy, że spór Volkswagena z Suzuki zaczął się po tym, gdy Japończycy rozpoczęli negocjacje na temat współpracy z Fiatem. Niemiecki koncern oskarżył Suzuki o złamanie wcześniejszej umowy. Jak jednak wynika z oświadczenia japońskiej marki, to Volkswagen jest winnym całej sytuacji, nie dopuszczając Suzuki do swojej technologii, choć wynikało to z zapisów dotyczących szczegółów współpracy. Ostatecznie, sprawa znalazła swój finał w Międzynarodowym Sądzie Arbitrażowym. który rozstrzygnie ten spór.

Nie czekając jednak na wyrok, Suzuki postanowiło dokończyć negocjacje z włoskim koncernem. Zaowocowało to podpisaniem współpracy na dostawę silników wysokoprężnych 1.3 MultiJet, które będą montowane w Suzuki Maruti oferowanym na indyjskim rynku.

75-konny silnik będzie produkowany w zakładach Fiat India Automobiles Limited w Pune. Rocznie, z taśm montażowych tej fabryki zjeżdża 100 000 jednostek napędowych. Dostawy dla Suzuki rozpoczną się jeszcze w styczniu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Radush

    Osłabienie dla VW wzmocnienie dla Fiata. Robienie interesów z takimi potencjałami jak Suzuki to oznaka, że Fiat to światowa marka, i jego produkty doceniają w każdym zakątku świata. Niemieckie samochody trzeba przypomnieć też mają "Serca" z Włoch.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości