Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Suzuki Swift – uwaga na problem z układem kierowniczym

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Suzuki Swift – uwaga na problem z układem kierowniczym Firma Suzuki Motor Poland poinformowała, że niektóre egzemplarze modelu Swift mogą mieć usterkę fabryczną. Ogłoszono akcje serwisową.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Suzuki Motor Poland, wybrane egzemplarze modelu Suzuki Swift mogą mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej.

Chodzi o pojazdy wyprodukowane w okresie od października 1997 roku do października 2002 r. na Węgrzech, w wersji trzy-, cztero- i pięciodrzwiowej z silnikiem o pojemności 1,0 oraz 1,3 litra. W omawianych egzemplarzach modelu Swift istnieje potencjalnie prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska korozji uchwytu zwrotnicy kolumny zawieszenia koła przedniego. W skrajnych przypadkach może dojść do odłączenia się uchwytu od kolumny, co mogłoby doprowadzić do unieruchomienia pojazdu. W związku z powyższym producent zdecydował się na wymianę kolumny zawieszenia koła przedniego w we wszystkich podejrzanych Swiftach.

Na polskim rynku akcja naprawcza dotyczy 11352 samochodów Suzuki Swift. Importer powiadomi listownie właścicieli samochodów objętych kampanią o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi celem wykonania odpowiedniej modyfikacji. Koszt naprawy poniesie producent.

Wojciech Frelichowski
fot. sxc.hu

Suzuki Swift – uwaga na problem z układem kierowniczym
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Suzuki Swift – uwaga na problem z układem kierowniczym

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości