Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37260 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Suzuki Wagon R+ 4WD

Data publikacji: Autor: Jacek Dobkowski

 Suzuki ma dwie specjalności: auta małe oraz auta z napędem dwóch osi. Połączeniem obu, za stosunkowo niewielkie pieniądze, jest Wagon R+ 4WD.

Napęd jest przekazywany non stop na przednią i tylną oś. Jeśli poruszamy się po przyczepnej nawierzchni - w stałej proporcji pół na pół. Tak samo jak w niektórych autach terenowych. W momencie gdy jedna z osi traci przyczepność, sprzęgło wiskotyczne (lepkościowe) kieruje więcej siły napędowej do osi znajdującej się w lepszym położeniu.

Koniecznie ABS
W seryjnym wyposażeniu samochód ten nie ma ABS. Przy stałym napędzie wszystkich kół mało doświadczony kierowca może nie zorientować się, że jedzie po śliskim. Gdy mocno naciśnie hamulce i zablokuje koła, napęd na cztery koła nie pomoże. Decyduje przyczepność ogumienia i umiejętność pulsacyjnego hamowania. ABS zrobi to lepiej niż przeciętny kierowca, przede wszystkim bez wpadania w panikę.
ABS jako dodatek kosztuje 1 900 zł. Gdy zamówimy go łącznie z klimatyzacją zapłacimy łącznie 3 900 zł . Taki pakiet zawsze się opłaca, bo sama klimatyzacja kosztuje 2 500 zł.

Jak na krześle
Nadwozie Wagona R+ mierzy tylko 3,5 metra długości, więc kierowca i pasażerowie muszą siedzieć bardziej wyprostowani, niż w innych autach. To jedyne wyjście w tak krótkim wehikule.

Kamuflaż
Żadna nalepka, czy tabliczka na karoserii, albo w kabinie nie informuje o układzie przeniesienia napędu 4 WD. Wersja czteronapędowa różni się od przednionapędowej seryjnymi światłami przeciwmgłowymi z przodu oraz spojerem u góry tylnej klapy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • Matiz70

    Witam po raz kolejny zerkam na ten artykuł w nadziei, że ktoś skomentuje.... Wyjątkowo krótki i mało opiniotwórczy - wg mnie. Panie redaktorze - może więcej szczegółów, wrażeń z jazdy. Z jakim silnikiem można kupić to autko? Pzdr. Jarek

  • Moherowy

    no bez przesady , spójrz z którego roku jest artykuł;]

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Suzuki Wagon R dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Suzuki Wagon R opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Suzuki Wagon R Cena

Części dla marki Suzuki

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

610 zł