Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Świadomy wybór

Data publikacji: Autor: Małgorzata Harasim

Fot. Robert Kwiatek: Wybór modelu i wersji silnikowej warto poprzedzić jazdą próbną. Osobiste odczucia są ważniejsze niż opowieści sprzedawcy i uczynnych kolegów. Jazda próbna daje możliwość weryfikacji wiedzy z rzeczywistością. Warto korzystać z tej możliwości.

 

Konkurencyjność stała się motorem mającym spowodować wzrost sprzedaży. Obecnie mamy do czynienia ze swoistą walką o klienta - promocje, opusty, dodatkowe wyposażenie. Jednym z ważnych etapów kupna samochodu jest jazda próbna. Możemy się wtedy przekonać, czy auto spełnia nasze oczekiwania.

 

Odwiedziliśmy punkty sprzedaży nowych samochodów marek: Fiat, Peugeot, Skoda, Toyota i Opel. Chcieliśmy się przekonać, czy dilerzy są przygotowani na zagwarantowanie jazdy próbnej najtańszymi, wybranymi przez nas modelami: Fiat Panda 1.1, Peugeot 206 1.1, Toyota Yaris 1.0, Fabia 1.2 i Opel Corsa 1.0. Mieliśmy świadomość, że nie jest możliwe, by salony dysponowały do jazdy próbnej wszystkimi sprzedawanymi przez siebie wersjami poszczególnych modeli. Fot. Robert Kwiatek: Wybór modelu i wersji silnikowej warto poprzedzić jazdą próbną. Osobiste odczucia są ważniejsze niż opowieści sprzedawcy i uczynnych kolegów. Interesowało nas jednak, czy dilerzy starają się spełnić oczekiwania klienta. Ci, których odwiedziliśmy, starają się.

 

Diler Toyoty miał samochód o większej mocy silnika, zobowiązał się jednak do sprowadzenia w ciągu dwóch dni wersji nas interesującej.

 

Diler Opla zaoferował, że zawiezie nas do innego dilera, dysponującego modelem zbliżonym do tego, jaki wybraliśmy.

 

Przedstawiciel  Skody rzetelnie poinformował, że wszystkie samochody udostępniane do jazdy testowej posiadają wspomaganie kierownicy (wybrany przeze nas nie posiadał).

 

W salonie Fiata i Peugeota interesujące nas modele stały przygotowane do jazdy.

 

Przebieg jazd próbnych uzależniony jest od zasad przyjętych przez firmę oraz od indywidualnych potrzeb klienta. Co za tym idzie, albo przejedziemy całą drogę jako kierowca lub pierwsze minuty jazdy odbędziemy jako pasażer. Zawsze jednak towarzyszy nam pracownik salonu gotowy odpowiedzieć na pytania i pomóc w razie problemów. Salon może również odmówić nam prowadzenia samochodu podczas bardzo trudnych warunków atmosferycznych.

 

Przed zakupem wybranego modelu warto odbyć próbną jazdę. Daje ona możliwość dokonania w pełni świadomego wyboru, opartego nie tylko na informacjach zawartych w broszurach czy zapewnieniach sprzedawcy, ale na własnych odczuciach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości