Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Świąteczne działania policji. Co będzie kontrolowane?

Data publikacji: Autor: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl W okresie Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku ruch na drogach przybiera na sile. Policjanci zamierzają zadbać o bezpieczeństwo i kontrolować m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci.

Fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.plZwiększenie liczby patroli zapowiedzieli m.in. policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego. Policyjne działania rozpoczną się w dniach od 24 do 27 grudnia br. oraz od 31 grudnia  br. do 03 stycznia 2016 roku.

Policjanci będą:
- ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działających,
- reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,
- kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
- sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa,
- sprawdzać przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym,
- zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych. Nie wszyscy piesi pamiętają o obowiązku posiadania elementu odblaskowego podczas poruszania się po drodze, po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, rozwagę i dopasowanie prędkości do panujących warunków. Przed wyruszeniem w podróż zmotoryzowani powinni także zweryfikować czy samochód ma ważne badanie techniczne, sprawne oświetlenie, opony napompowane adekwatnie do planowanego obciążenia pojazdu, a płyny eksploatacyjne zostały uzupełnione.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości