Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39048 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Światowa premiera Nissana X-Trail podczas IAA 2013

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Nissan  X-Trail, Fot: Nissan Nissan zaprezentował na swoim stoisku we Frankfurcie nowe wcielenie modelu X-Trail, który ma być sprzedawany w 190 krajach na całym świecie.

Nowy X-Trail ma taką samą długość jak poprzednik, natomiast zwiększono w nim rozstaw osi oraz poszerzono i nieco Nissan  X-Trail, Fot: Nissanpodwyższono nadwozie. W ten sposób wnętrze stało się bardziej przestronne i komfortowe. Praktyczne rozwiązania obejmują tylne drzwi boczne otwierane pod kątem prawie 80 stopni. Ponadto, tylna kanapa jest składana i przesuwana, a opcjonalny trzeci rząd można złożyć, aby powiększyć przestrzeń bagażową.

Kierowca ma do dyspozycji zestaw zaawansowanych wskaźników z kolorowym wyświetlaczem TFT o przekątnej 5 cali, na którym rotacyjnie pokazywanych jest 12 ekranów z informacjami i ostrzeżeniami. Znaleźć tam można między innymi informacje na temat prędkości średniej i chwilowej, wskazówki z systemu nawigacji, informacje o aktualnie odtwarzanej muzyce, wskazówki dotyczące ekonomicznej jazdy oraz ustawienia rozdziału momentu obrotowego w trybie 4x4.

Nowy Nissan X-Trail został wyposażony w zaawansowany elektroniczny system napędu ALL MODE 4x4i, który umożliwia wybór trybu z napędem na jedną oś, trybu automatycznego (Auto) lub trybu blokady (Lock) ze stałym napędem 4x4.

Nissan  X-Trail, Fot: NissanNowe elementy wyposażenia to m.in. system aktywnej kontroli jazdy (Active Ride Control) oraz system aktywnego hamowania silnikiem (Active Engine Brake). Trzeci system to Active Trace Control, który hamuje każde koło z osobna, w zależności od sytuacji, zmniejszając podsterowność i pomagając kierowcy bezpiecznie pokonywać zakręty. System ten jest wyjątkowo przydatny na śliskiej, mokrej nawierzchni.

Informacje na temat gamy silników i wersji wyposażenia nowego Nissana X-Trail zostaną opublikowane w późniejszym terminie, przed wprowadzeniem modelu do sprzedaży w Europie.

X-Trail jest dla Nissana niezwykle ważnym modelem. Będzie on produkowany w dziewięciu fabrykach na całym świecie i dostępny na wielu rynkach w szerokiej gamie wersji. Po światowej premierze nowy Nissan X-Trail zostanie wprowadzony do oferty w pierwszym kwartale 2014 roku, a jego sprzedaż na całym świecie rozpocznie się w lipcu 2014 r.

Nissan  X-Trail, Fot: Nissan

Nissan X-Trail, Fot: Nissan

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • b.ob.UE. (gość)

    "X-Trail zostanie wprowadzony do oferty w pierwszym kwartale 2014 roku, ......" Już nie raz pisałem na łamach interii z pytaniem . Dlaczego art. piszą dziennikarze o poziomie "Pustostanu intelektualnego" odpowiedż jest prosta . pewnie znajomy , a to że pustostan kogo to obchodzi. Wstydziłbym się, ale wstyd jest znany dla ludzi tylko mądrych i inteligentnych, dla wykształconych jest nieznany.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Nissan X-trail zdjęcia

Nissan X-trail dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Nissan X-trail opinie

Oceń swoje auto

Nissan X-trail Cena