Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Światowa premiera Saaba 9-7X

Data publikacji: Autor: łm

fot. Saab Na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku zaprezentowano Saaba 9-7X. Jest to pierwszy samochód rekreacyjno-terenowy typu SUV wyprodukowany przez Saab Automobile AB.

Na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku ma miejsce premiera Saaba 9-7X. Jest to pierwszy samochód SUV wyprodukowany przez Saab Automobile AB.

 

 

fot. Saab „Model 9-7X jest długo oczekiwanym uzupełnieniem naszej gamy modelowej – mówi Debra Kelly-Ennis, prezes i dyrektor generalny Saaba w USA.

„Samochód ten wprowadzi nas w segment rynkowy samochodów SUV – w jeden z najprężniej i najszybciej rozwijających się obecnie segmentów samochodów klasy premium.”

 

  fot. Saab Saab w środku i na zewnątrz

We wnętrzu 9-7X znalazły się przesuwne, listwowe dysze nawiewu powietrza, znany z Saaba 9-5 uchwyt na kubek i stacyjka w tunelu centralnym.

W kabinie Saaba 9-7X konsola środkowa pochylona jest w stronę kierowcy. Z zewnątrz sylwetka Saaba znamionuje sportowy charakter. Samochód ma smukłą, aerodynamiczną sylwetkę. Widziany z boku 9-7X prezentuje linie obrysu, pozbawione gwałtownych uskoków.

Światła tylne ustawiono w pionie za przezroczystymi kloszami. Posiadają trójwymiarową formę. Efekt ten uzyskano przy użyciu reflektorowych elementów optycznych.

 

fot. Saab Co Saabowi pod maską gra

Samochód jest napędzany silnikiem 6-cylindrowym, rzędowym o pojemności 4,2 litra o mocy 275 KM (205 kW) i 8-śmio cylindrowym w układzie V (V8) o mocy około 300 KM. Auto posiada napęd na 4 koła.

W modelu zastosowano zestrojone zawieszenie przednie na podwójnych wahaczach poprzecznych i sprężynach śrubowych oraz pięciowahaczowe zawieszenie tylne ze sterowaniem elektronicznym.

 

Kiedy na rynku?

Produkcja Saaba 9-7X rozpocznie się w styczniu 2005 r.  Samochód będzie dostępny na rynkach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości