Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37748 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Światowy rekord Skody Citigo CNG

Data publikacji: Autor: (ip)

Skoda Citigo CNG, Fot: Skoda Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył Skodą na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę. Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, średnie zużycie paliwa Skody Citigo CNG wyniosło 2,39 kilograma gazu ziemnego na 100 kilometrów. Jest to o ponad 0,5 kg mniej od danych, jakie podaje producent dla cyklu łączonego według NEFZ, które wynoszą 2,9 kilograma.

Absolutny rekord zużycia paliwa,Skoda Citigo CNG ustanowiła na przedostatnim etapie pięciodniowej podróży przez dziewięć Skoda Citigo CNG, Fot: Skodakrajów Europy. Na tym 515-kilometrowym odcinku, Plattner uzyskał średnie zużycie paliwa 2,04 kilograma na 100 kilometr. Austriak tak chwali swego oszczędnego towarzysza: „prawdziwie wszechstronne auto na długie trasy, które mnie nigdy nie zawiodło i którym można zdumiewająco komfortowo podróżować”. Plattner jest przekonany, że „Citigo świetnie można pokonywać także długie trasy. Czterodrzwiowe auto dało mi wiele radości z jazdy”.

Plattner, mistrz jazdy o kropelce, w pięć dni przejechał z Wenecji do Sztokholmu – łącznie przez dziewięć krajów, od Włoch przez Austrię, Czechy, Węgry, Słowację, Polskę, Niemcy i Danię do Szwecji. Była to podróż ze skrajnymi warunkami: żar z nieba we Włoszech, ulewa w Austrii i niekoniecznie wszędzie autostrada.

Plattnerowi na końcu podróży przez Europę, z budżetu 100 euro na paliwo pozostało jeszcze 18 euro i 76 centów. Tym samym czeska marka podkreśliła swoją umiejętność produkcji szczególnie oszczędnych modeli, które mają świetne właściwości użytkowe.

Skoda Citigo CNG, Fot: Skoda

Skoda Citigo CNG, Fot: Skoda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • MS (gość)

    To oznacza średni koszt przejechania 100km za poziomie 13PLN. Analogiczny rezultat uzyskamy podróżując autem zużywajacym 6 litrów LPG w trasie - co zapewne jest osiągalne autem o dwa segmenty większym -z segmentu C (np astra) jadąc zgodnie z zasadami ecodrivingu. Moim zdaniem ta sSkoda CITIGO na CNG to tylko chwyt markentingowy i nic więcej.

  • MS (gość)

    i jeszcze jedno - ciekaw jestem gdzie jest umieszczony zbiornik CNG - pewnie zajął cały bagażniczek... ;-)

  • 000bryan (gość)

    Też tak uważam, że to tylko chwyt markentingowy i nic więcej jak @MS trafnie zauważył. Może dobre auto dla osób kierownictwa na terenie kombinatu gazowego by po nim się poruszali nie pocąc koszul i bluzek bo ów takie autko ma klimę w wyższym standardzie...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda Citigo zdjęcia

Skoda Citigo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Skoda Citigo Cena