Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Świecie. Zaskakujące zmiany w organizacji ruchu

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Świecie. Zaskakujące zmiany w organizacji ruchu Codziennie kilkadziesiąt osób przejeżdża ul. Grzymisława pod prąd. Ta od niedawna jest jednokierunkowa. Wszystko rejestruje kamera monitoringu. Posypią się mandaty.

Z rewitalizacją starej części Świecia wiążą się nie tylko: nowe nawierzchnie ulic, placów i chodników, ale także spore zmiany w organizacji ruchu. Zresztą wszyscy, którzy poruszają się w tym rejonie, z pewnością zauważyli, że regularnie znikają bądź pojawiają się nowe znaki. Przez jakiś czas np. dwukierunkowy był odcinek ul. Kopernika pomiędzy ul. Grzymi-sława i 10 lutego. Takie rozwiązanie było konieczne w celu udrożnienia tej strefy.

Siła przyzwyczajenia

W ubiegłym tygodniu pierwsza grupa kierowców znalazła w skrzynce na listy zdjęcie z miejskiego monitoringu, jak jadą ul. Grzymisława pod prąd. Codziennie wysyłane są kolejne. Od dwóch tygodni wspomniana ulica na całej długości tj. od Mickiewicza do Sądowej jest jednokierunkowa. Zmiana wymusiła także inny ruch na Małym Rynku, gdzie również kierowcom zdarza się poruszać odwrotnie niż wskazuje oznakowanie. - Na razie kończy się na upomnieniu, ale niebawem przestaniemy stosować taryfę ulgową - ostrzega Roman Witt, komendant Straży Miejskiej w Świeciu. Jednocześnie przyznaje on, że jemu także zdarzyło się zjechać z ul. Sądowej w Grzy-misława. - Siła przyzwyczajenia - stwierdza. - Po chwili zorientowałem się, że robię źle i wycofałem się.
Zdecydowana większość "złapanych” przez kamery monito-ringu to świecianie jeżdżący na tzw. pamięć. Ci z kolei bronią się, że nie byłoby wpadek, gdyby pojawiła się choć jedna tabliczka informująca o zmianach.

Obciążona Mestwina

Jeszcze więcej zamieszania może być gdy zostanie ukończony Duży Rynek. Nadal nie jest znana ostateczna wersja rozwiązań ruchu. Pewne jest tylko, że zostaną wyłączone odcinku znajdujące się w ciągu ul. Klasztornej i Batorego. Kierowcy będą zmuszeni robić objazd ulicami: Kopernika, Mestwina i Batorego. Tu pojawia się kolejny problem: jeśli cały ruch zostanie skierowany na ul. Mestwina nie będzie lekko. - Stąd pomysł aby np. pewnym odcinku odbywał się on tylko  jednokierunkowo - tłumaczy Daniel Kapłanek, odpowiedzialny za drogi w UM w Świeciu. - Innym rozwiązaniem, które pewnie nie byłoby zbyt dobrze przyjęte, byłby zakaz parkowania na Mestiwna pomiędzy ul. Kopernika i Batorego.

Świecie. Zaskakujące zmiany w organizacji ruchu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Świecie. Zaskakujące zmiany w organizacji ruchu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości