Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Święta na zachodniopomorskich drogach. Jedna ofiara śmiertelna, 13 osób rannych

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Święta na zachodniopomorskich drogach. Jedna ofiara śmiertelna, 13 osób rannych Od wigilii na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 7 wypadków drogowych w których 13 osób zostało rannych a 1 osoba poniosła śmierć.

Święta Bożego Narodzenia jeszcze w trakcie. Tak jak co roku, o bezpieczeństwo na drogach naszego województwa dbają patrole zachodniopomorskich policjantów.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13.00 na drodze krajowej nr 10 na terenie powiatu wałeckiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Audi podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z Citroenem ZX. W wyniku tego zdarzenia kierujący Citroenem ZX, 34-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. W ubiegłym roku w całym okresie świątecznym na naszych drogach odnotowaliśmy 2 wypadki w których dwie osoby zostały ranne.

Przez wigilię i pierwszy dzień świąt zachodniopomorscy funkcjonariusze zatrzymali w sumie 25 nietrzeźwych kierujących, w poprzednie Święta Bożego Narodzenia  było ich 30.

Największego natężenia ruchu pojazdów spodziewamy się w godzinach popołudniowych i wieczornych dzisiejszego dnia, dlatego też apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze. Dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych oraz do ograniczeń prędkości wskazanych przez znaki drogowe. Ponadto przed wyruszeniem w drogę kierowca powinien być wypoczęty a pojazd sprawny i odpowiednio przygotowany.

W tym okresie też na głównych ciągach komunikacyjnych pojawi się większa ilość funkcjonariuszy, których zadaniem będzie dyscyplinowanie niepokornych i łamiący przepisy kierowców. 

Święta na zachodniopomorskich drogach. Jedna ofiara śmiertelna, 13 osób rannych
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Święta na zachodniopomorskich drogach. Jedna ofiara śmiertelna, 13 osób rannych

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości