Świętokrzyska drogówka otrzymuje coraz więcej zdjeć i filmów od obywateli (WIDEO)

Karol Biela
Świętokrzyska policja otrzymuje coraz więcej zdjeć i filmów od obywateli
Świętokrzyska policja otrzymuje coraz więcej zdjeć i filmów od obywateli
W dobie smartfonów i wideorejestratorów kierowcy łamiący przepisy nie mogą się czuć bezkarni. Źle zaparkowane auto, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, wymuszenie pierwszeństwa - świętokrzyscy policjanci dostają coraz więcej takich zdjęć i filmów.
Świętokrzyska policja otrzymuje coraz więcej zdjeć i filmów od obywateli
Świętokrzyska policja otrzymuje coraz więcej zdjeć i filmów od obywateli

 Strzeżmy się bo na podstawie tych materiałów możemy zostać ukarani.

Do funkcjonariuszy trafia coraz więcej materiałów nadesłanych przez osoby poirytowane bezkarnością niektórych kierowców. Od początku 2014 roku tylko do Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach spłynęło drogą elektroniczną około 150 zdjęć i kilkanaście materiałów wideo, na których uwieczniono naruszenia przepisów ruchu drogowego. Na świętokrzyskich drogach działa też człowiek, który...szuka kierowców popełniających wykroczenia. On sam dostarczył już...100 zdjęć!

 

WAŻNE JEST MIEJSCE POPEŁNIENIA WYKROCZENIA
Aby policja podjęła efektywne działania zmierzające do skierowania wniosku do sądu grodzkiego potrzebnych jest jednak kilka podstawowych informacji. 

- Po pierwsze takimi sprawami zajmują się jednostki właściwe dla miejsca popełnienia wykroczenia. Dla przykładu, jeżeli nagramy kogoś kamerą na terenie powiatu pińczowskiego, to właśnie do Komendy Powiatowej w Pińczowie powinniśmy dostarczyć osobiście lub wysłać nakręcony przez nas film - wyjaśnia aspirant sztabowy Leszek Olejarczyk, specjalista Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

SAM E-MAIL NIE WYSTARCZY
W liście elektronicznym, oczywiście poza załączeniem pliku trzeba, podać swoje dane oraz to, gdzie i kiedy zdarzenie miało miejsce. - Samo wysłanie wiadomości na skrzynkę e-mail nie rozwiązuje sprawy. Aby policja przygotowała komplet materiałów dowodowych musi na komendzie stawić się świadek, czyli autor zdjęcia lub filmu - zastrzega przedstawiciel świętokrzyskiej "drogówki".
Do zidentyfikowania sprawcy wykroczenia niezbędne są również numery rejestracyjne pojazdu. - Często zdarza się, że nie możemy ustalić właściciela auta, gdyż na filmiku, czy fotografii tablice są nieczytelne. To powoduje, że wszystkie wcześniejsze czynności, jakie wykonał funkcjonariusz odpowiedzialny za daną sprawę, kończą się fiaskiem - tłumaczy aspirant sztabowy Leszek Olejarczyk.
Kiedy uda się skompletować wszystkie dokumenty policja kieruje do sądu grodzkiego wnioski o ukaranie kierowcy , który popełnił wykrocznie. Takich wniosków jest u nas i w kraju coraz więcej.
 

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty