Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sylwestrowy weekend na drogach - więcej wypadków i pijanych kierowców

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Sylwestrowy weekend na drogach - więcej wypadków i pijanych kierowców W noworoczny weekend na polskich drogach doszło do 250 wypadków, w których zginęło 31 osób a 305 zostało rannych. Zatrzymano 945 pijanych kierowców.

Jak informuje Komenda Główna Policji, w Sylwestra i Nowy Rok na polskich drogach było mniej bezpiecznie niż rok wcześniej.

Zobacz też: Boże Narodzenie na drogach - w wypadkach zginęły 44 osoby

Mimo licznych apeli, by kierowcy powstrzymali się 1 stycznia od użytkowania własnych samochodów, szczególnie jeśli są po zabawie sylwestrowej, policjanci zatrzymali tylko w pierwszy dzień Nowego Roku 447 nietrzeźwych kierujących.

Od piątku do niedzieli na drogach w całej Polsce doszło do 250 wypadków, w których zginęło 31 osób a 305 z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Aż 18 ofiar śmiertelnych to piesi. Policjanci zatrzymali 945 pijanych kierujących pojazdami.

Zobacz też: Na drodze myśl za innych - zasada ograniczonego zaufania

Najbezpieczniejszym dniem tego weekendu była niedziela (Nowy Rok). Doszło wtedy w sumie do 72 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 98 zostało rannych.

Rok temu w sylwestrowy weekend (od piątku do niedzieli) doszło do 106 wypadków, w których zginęło 13 osób, a 128 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wtedy 681 pijanych kierowców. Na drogach panowała wówczas zdecydowanie gorsza pogoda, co sprawiło, że kierujący jeździli wolniej i uważniej.

Sylwestrowy weekend na drogach - więcej wypadków i pijanych kierowców
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Sylwestrowy weekend na drogach - więcej wypadków i pijanych kierowców

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości