Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Symulacja wypadku Roberta Kubicy już 24 czerwca w Inowrocławiu

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Symulacja wypadku Roberta Kubicy już 24 czerwca w Inowrocławiu Żeby w pierwszy wakacyjny weekend tj. 24-26 czerwca nikt nie zginął w wypadkach, wszyscy użytkownicy dróg muszą zachowywać się racjonalnie. Dlatego do tych, którzy nie zamierzają dostosować się do zasad bezpieczeństwa, apelujemy: „Zostańcie w domach!”.

Apel kierowany jest wprost do wszystkich uczestników ruchu drogowego nie zachowujących podstawowych zasad bezpieczeństwa na drogach.

Przewrotny sposób na zdrową autorefleksję

Dotyczy zarówno kierowców przekraczających limity prędkości, wsiadających za kierownicę po spożyciu alkoholu lub zażyciu leków obniżających zdolności psychofizyczne, jak i rowerzystów i pieszych poruszających się drogami bez odblasków.

Akcja odbędzie się w weekend 24-26 czerwca. Natomiast wezwanie do pozostania w domach, kiedy cała Polska rusza na wakacje, jest przewrotnym sposobem na wywołanie autorefleksji nad własnym zachowaniem w ruchu drogowym. W ocenie dodatkowo pomagają ciekawostkowe i poradnikowe materiały dostępne na stronie www.weekendbezofiar.pl.

Przeczytaj też: Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa. SMS da znać o wypadkach na drogach

- Wiedza o zasadach ruchu drogowego, a wiedza o bezpieczeństwie drogowym to w dużej mierze dwie różne sprawy. Myślę, że wiele osób będzie zaskoczonych, że jedzenie za kierownicą jest równie niebezpieczne jak rozmowa przez telefon komórkowy, albo że prowadząc samochód po zażyciu leków obniżających zdolność kierowania pojazdem, kierowca ponosi taką samą odpowiedzialność karną, jak gdyby jechał po spożyciu alkoholu - mówi Andrzej Maciejewski, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, instytucji organizującej akcję Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar”.

Weź udział w pikniku

Bezpieczeństwa drogowego można też się uczyć praktycznie w czasie trwania Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa. Przez cały czerwiec w kilkunastu miastach Polski odbędą się bowiem specjalne pikniki rodzinne, podczas których sprawdzimy jak ludzkie ciało zachowuje się w trakcie dachowania, jakie przeciążenia działają na człowieka podczas zderzenia, a także przypomnimy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

Przeczytaj również: Wypadek Kubicy w Inowroclawiu

Jeden z pikników odbędzie się 24 czerwca w Inowrocławiu, gdzie dodatkowo zobaczymy symulację wypadku Roberta Kubicy na torze crashtestowym. Całość zaplanowano na Rynku Starego Miasta, a piknik będzie też okazją do zdobycia nowych informacji dzięki rozmowom z policjantami, strażakami czy funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego.

Zdeklaruj się już teraz

 

Ale to nie koniec. Wszyscy kierowcy, którzy dokonają samooceny swojego zachowania, mogą na stronie internetowej akcji zadeklarować, że będą jeździć bezpiecznie - zwłaszcza w weekend 25-26 czerwca 2011 r. Kierowcy mogą dodatkowo dać temu wyraz oznaczając swoje samochody naklejkami, które dostępne będą w lipcowym wydaniu „Auto Świata”, 16 czerwca br. ukażą się w „Przeglądzie Sportowym”, a także będą rozdawane podczas pikników.

Akcję wspiera „Gazeta Pomorska”.

(bog)

Symulacja wypadku Roberta Kubicy już 24 czerwca w Inowrocławiu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Symulacja wypadku Roberta Kubicy już 24 czerwca w Inowrocławiu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości