Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Historia motoryzacji

Synonim luksusu. Amerykański Pierce-Arrow

Data publikacji: Autor: Motofakty.pl

Fot. www.car-port.pl Pierce-Arrow 126 jest jedną z legend amerykańskich dróg. W latach 20. i 30. XX wieku jeździły nim gwiazdy Hollywood oraz przedstawiciele amerykańskiej finansjery.

Fot. www.car-port.plDługa komora silnika z ociekającą chromem atrapą chłodnicy oraz arsenałem reflektorów sprawiają, że Pierce-Arrow 126 z 1929 roku prezentuje się majestatycznie.

Samochód został wystawiony na sprzedaż. Zostanie zlicytowany podczas aukcji - prowadzonej w sobotę 14 maja 2016 roku zarówno w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, jak i drogą internetową - na portalu aukcyjnym www.car-port.pl. Co ważne, nie ma mowy o licytowaniu w ciemno. Kondycja i stopień oryginalności samochodu został zweryfikowany przez rzeczoznawcę i udostępniony w sieci w formie raportu. Cenę wywoławczą samochodu ustalono na poziomie 150 tysięcy złotych.

Auta marki Pierce-Arrow zyskały rozgłos dzięki występom w wyścigach. Początkowo źródłem mocy były 4-cylindrowe silniki. Od 1910 roku dostępne były już tylko "szóstki". Warto dodać, że w 1912 roku Pierce-Arrow wyprodukował największy seryjnie produkowany silnik instalowany w amerykańskich samochodach o pojemności 13,5 litra.

Fot. www.car-port.plW latach 20. i 30. XX wieku pojazdami Pierce-Arrow jeździły nim gwiazdy Hollywood, przedstawiciele amerykańskiej finansjery, a nawet członkowie rodzin królewskich. Synonimem motoryzacyjnego luksusu stał się nawet skrót 3P - od marek Packard, Peerless i Pierce-Arrow.

Historia Pierce-Arrow marki dobiegła końca w 1938 roku. Spowolnienie gospodarcze, rosnąca w siłę konkurencja doprowadziły markę do nierentowności.
Fot. www.car-port.pl

Fot. www.car-port.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości