Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39039 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motosport / Wyścigi

Syrena Meluzyna R. Debiut podczas 53. Rajdu Barbórka

Data publikacji: Autor: (mm/ip) TVN Turbo/x-newss

Kierowcy wyścigowi już mogą składać zamówienia na Syrenę Meluzynę R. Każdy pojazd będzie budowany ręcznie na ramie rurowej ze stali, z możliwością realizacji specjalnych, indywidulanych zamówień na życzenie kierowcy / Fot. materiały prasowe Nowoczesna Syrena zadebiutuje oficjalnie w Polsce 12 grudnia 2015 roku podczas 53. Rajdu Barbórki w jeździe pokazowej na odcinku ulicy Karowej w Warszawie.

Kierowcy wyścigowi już mogą składać zamówienia na Syrenę Meluzynę R. Każdy pojazd będzie budowany ręcznie na ramie rurowej ze stali, z możliwością realizacji specjalnych, indywidulanych zamówień na życzenie kierowcy / Fot. materiały prasowe 31 października 2013 roku, firma AK Motor Interntional Corporation ogłosiła, że integralną częścią reaktywacji marki będzie jej powrót do motorsportu. Można powiedzieć, że jest to pierwszy, całkowicie nowy samochód Syrena, od czasu kiedy to 30 lat temu ostatnie auto zjechało z linii produkcyjnej. Według założyciela firmy i jednocześnie projektanta nowej Syreny, Arkadiusza Kamińskiego, Polaka mieszkającego w Kanadzie, polska marka samochodowa Syrena właśnie powraca.

Zobacz także: Kamil Grosicki zaprasza na Amber Cup 2016

AK Syrena Meluzyna R jest w pełni funkcjonalnym prototypem, zbudowanym we współpracy z firmą Proto Cars z Nysy, przeznaczonym do jazdy na torach wyścigowych (nie do jazdy po drogach publicznych).

Kierowcy wyścigowi już mogą składać zamówienia na Syrenę Meluzynę R. Każdy pojazd będzie budowany ręcznie na ramie rurowej ze stali, z możliwością realizacji specjalnych, indywidulanych zamówień na życzenie.

Specyfikacja techniczna AK Syreny Meluzyny R:

Rozstaw osi - 2508 mm

Rozstaw kół - przód - 1529 mm

Rozstaw kół - tył - 1529 mm

Długość - 4037 mm

Szerokość - 1821 mm

Wysokość - 1439 mm

Prześwit pod samochodem - 120 mm

Opony - Pirelli 225/650-18TLVA RE7

Napęd na 4 koła turboładowanie, ponad 400 koni mechanicznych.

Kierowcy wyścigowi już mogą składać zamówienia na Syrenę Meluzynę R. Każdy pojazd będzie budowany ręcznie na ramie rurowej ze stali, z możliwością realizacji specjalnych, indywidulanych zamówień na życzenie kierowcy / Fot. materiały prasowe

Kierowcy wyścigowi już mogą składać zamówienia na Syrenę Meluzynę R. Każdy pojazd będzie budowany ręcznie na ramie rurowej ze stali, z możliwością realizacji specjalnych, indywidulanych zamówień na życzenie kierowcy / Fot. materiały prasowe

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości

Syrena Cena