Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

System poboru opłat drogowych viaTOLL nie działa. Będą kary

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

System poboru opłat drogowych viaTOLL nie działa. Będą kary System viaTOLL wystartuje z opóźnieniem, a firma, która go stworzyła, zapłaci kary. Grożą one także kierowcom ciężarówek, które nie są zarejestrowane w systemie.

System elektronicznego poboru opłat za korzystanie z autostrad, dróg ekspresowych i niektórych krajowych nie wystartował zgodnie z planem. ViaTOLL miał zacząć działać 1 lipca o północy, ale jego uruchomienie opóźni się o kilkanaście godzin.


- Zgodnie z kontraktem, za to opóźnienie zapłacimy Skarbowi Państwa milion złotych kary – zapewnia Dorota Prochowicz, rzecznik prasowy systemu viaTOLL.

 

Opłaty drogowe - system viaTOLL ruszy z opóźnieniem


Z informacji, które Kapsch przekazał GDDKiA wynika, że przyczyną opóźnienia jest brak podłączenia urządzeń zamontowanych na bramownicach do systemu informatycznego.


– Urządzenia kontrolne na bramownicach nie komunikują się z centralnym komputerem. Nasi technicy i elektronicy już usuwają awarią – dodaje Prochowicz.


Jednocześnie informujemy, że od północy 1 lipca 2011 r. Kapsch uruchomił  manualny system poboru opłat na autostradzie A2 na odcinku Konin-Stryków dla samochodów osobowych.


Przedstawiciele Kapsch potwierdzili, że do czasu uruchomienia systemu elektronicznego samochody ciężarowe i autobusy będą mogły korzystać z tej trasy za darmo. – Przypominamy jednak, że kierowcy aut powyżej 3,5 tony DMC muszą mieć zamontowane urządzenia viaBOX, mimo że nie są obecnie pobierane opłaty. ITD już wyjechała na drogi i prowadzi kontrole. Brak urządzenia w pojeździe skutkuje karą w wysokości 3000 zł – kończy Prochowicz.


Paweł Puzio

System poboru opłat drogowych viaTOLL nie działa. Będą kary
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

System poboru opłat drogowych viaTOLL nie działa. Będą kary

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości