Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Szarżują bez tablic

Data publikacji: Autor: Grzegorz Okoński - Gazeta Poznańska

Fot. P. Jasiczek: Policjanci mają zatrzymywać do kontroli wszystkie podejrzane motocykle.

Policjanci alarmują – po Poznaniu jeżdżą motocykle, które nie nadają się do ruchu. Co więcej – są niezarejestrowane i nieubezpieczone! Policja zapowiada zmasowane działania w tej sprawie.

 

Jest ich całkiem sporo – w ostatnich dniach policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego wyłapali kilka takich motocykli i zabezpieczyli je do prowadzonych spraw. Jak mówi Józef Klimczewski, zastępca naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego KMP, są to pojazdy drogie, szybkie i ciężkie, które jednak nie mogą być dopuszczone do ruchu, bo są przeważnie przeznaczone... do kasacji i jedynie prowizorycznie naprawione!Fot. P. Jasiczek: Policjanci mają zatrzymywać do kontroli wszystkie podejrzane motocykle.

 

- To maszyny ściągane z Zachodu, gdzie wcześniej uległy wypadkom i zostały skierowane do złomowania – mówi Józef Klimczewski. – Ale najwyraźniej uniknęły swego losu, i tanio odsprzedano je do Polski. Tu jednak także nie mogą być z tych samych przyczyn technicznych zarejestrowane. Jeżdżą zatem bez rejestracji, a więc – bezprawnie!

Taki motocykl niesie niebezpieczeństwo nie tylko swojemu właścicielowi, pod którym może rozpaść się w czasie jazdy. Jeśli ktoś inny będzie uczestniczył w wypadku spowodowanym przez taki motocykl, nie otrzyma pieniędzy z ubezpieczenia, bo formalnie sprawca nie istnieje, skoro nie jest zarejestrowany! Nie jest więc też ubezpieczony.

 

- Policjanci otrzymali dopiero co wytyczne i będziemy ostro walczyli z takimi piratami – zapewnia Józef Klimczewski. – Patrole na drodze są uczulone na motocyklistów, którzy bardzo często szarżują i wymuszają pierwszeństwo na drodze, zmieniają też pasy ruchu mimo zakazów i bez sygnalizowania. Mieliśmy niedawno wypadek śmiertelny, właśnie z udziałem motocyklisty...

 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że policja będzie korzystała ze wsparcia powietrznego – śmigłowiec będzie śledził i naprowadzał na namierzonych, a uciekających motocyklistów załogi potencjalnej obławy. Policja zapowiada w najbliższych dniach nową taktykę, nie zdradza jednak jeszcze szczegółów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

 • jurek (gość)

  Chyba sie naoglądali filmów. Helikopter, ściganki itd. Może jeszcze paru dobrych aktorów milicja wynajmie np. Borewicza. A wlepić dla przykładu pierwszemu złapanemu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 5 lat, konfiskatę motoru , 48 h aresztu i grzywnę kilku tysięcy na rozprawie w trybie przyspieszonym i wtedy będzie rzeczywiście po amerykańsku tyle że taniej bo bez helikoptera.

 • jerzy (gość)

  Co to znaczy "nie istnieje" spowodowal wypadek to odpowiada! Mnie to g obchodzi ze jest nie ubezpieczony.Tym jak sciagnac kase niech martwi sie np PZU.Poszkodowany powinien dostac odszkodowanie od swojego ubezpieczyciela i basta!Albo jestem ubezpieczony albo nie.Nie ma stanu posredniego.

 • Nie rozumię (gość)

  To jak wjedzie we mnie kierowca który nie ma opłaconego oc to co ja nie dostane odszkodowania?

 • Do 'nie rozumie' (gość)

  Nie, to znaczy, ze jak nie masz zaplaconego ubezpieczenia od odpowiedzialnosci cywilnej, to wtedy nie wyplaca ci automatycznie odszkodowania jego ubezpieczyciel tylko mozesz od niego dochodzic personalenie z jego kieszeni odszkodowania za straty ktore poniosles. A autor artykulu nie ma racji, bo to, ze pojazd nie byl zarejestrowany nie znaczy, ze normalnie w sadzie nei mozna od takiej osoby dochodzic odszkodowania za poniesiona szkode. Bo nei jest wazne w prawie cywilnym czy motor byl zarejestrowany. Wazne ze to byl motor i w ksiedze III kodeksu cywilnego sa przepisy regulujace takie przypadki.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości