Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Jeden kierunek na Żelaznej. Malują już oznakowanie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Jeden kierunek na Żelaznej. Malują już oznakowanie Mieszkańcy Żelechowej muszą przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu. Do końca tygodnia będzie wprowadzony ruch w jednym kierunku.

Projekt nowej, stałej organizacji ruchu przewiduje wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ulicy Żelaznej oraz Grzymińskiej na odcinku od ulicy Żelaznej do ulicy Studziennej. Obecnie trwa malowanie znaków poziomych: wyznaczanie martwych pól i miejsc do parkowania oraz montaż znaków. 

- Projekt powstał w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Szczecin - tłumaczy Marta Czyżewska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Plan przewiduje, iż w ciągu ulicy Żelaznej wyznaczone zostaną obustronnie pasy postojowe szerokości 2 metrów.

W ciągu ul. Grzymińskiej wyznaczone będą miejsca postojowe pod kątem 45 stopni.

Na skrzyżowaniu ulic: Studzienna, Hoża, Robotnicza powstało nowe oznakowanie pionowe i poziome wprowadzające segregację kierunku ruchów pojazdów zmierzających od strony ulicy Studziennej.

Jeden kierunek wprowadzono po tym, jak pojawiły się trudności z przejazdem autobusu linii pośpiesznej "A". W tym miejscu znajduje się pętla dla tej linii. Zaparkowane auta w pewnych sytuacjach wręcz uniemożliwiały ruch pojazdów w obu kierunkach.

Propozycje zmian były przedłożone do konsultacji mieszkańcom. Zakładano wprowadzenie ruchu jednokierunkowego wyłącznie na ulicy Żelaznej. Ostatecznie zdecydowano się na wariant drugi, czyli wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na Żelaznej i fragmencie ulicy Grzymińskiej (od Żelaznej do Studziennej). 

jasz

Szczecin: Jeden kierunek na Żelaznej. Malują już oznakowanie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Jeden kierunek na Żelaznej. Malują już oznakowanie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości