Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Kierowcy nagminnie łamią przepisy na Placu Żołnierza

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Kierowcy nagminnie łamią przepisy na Placu Żołnierza Na budowie bez przerwy jeżdżą ciężkie maszyny, które zrywają asfalt i zaczynają wykopy. Kierowcy nie ułatwiają im zadania, przeciskają się między nimi i... płacą mandaty.

- W poniedziałek był pierwszy dzień zmienionej organizacji ruchu, sporo kierowców pouczyliśmy. We wtorek litości już nie było, na placu Żołnierza Polskiego posypały się mandaty - mówi naczelnik szczecińskiej drogówki Dariusz Zajdlewicz. - Pracowaliśmy w tym miejscu na dwie zmiany. Pierwsza, w godzinach od 10 do 14 zatrzymała dziesięciu kierowców. Był to zaledwie jeden patrol. Później pojechały trzy następne.

Przez cały dzień mundurowi interweniowali wobec kierowców 32-krotnie. W 27 przypadkach skończyło się mandatami w wysokości od 50 do 100 złotych oraz pięcioma punktami karnymi.

- Zatrzymaliśmy też kilka dowodów rejestracyjnych. Samochody były niesprawne technicznie. Dodatkowo pięciu kierowców zostało pouczonych. Ciekawostką jest, że zatrzymaliśmy też osobę poszukiwaną - mówi Zajdlewicz.

Policjanci przyznają, że ich działania ukróciły zapędy kierowców. W środę zdecydowanie mniej próbowało wjechać już na plac Żołnierza Polskiego. Na "odważnych" do samego wieczora czekała niemiła niespodzianka: policyjny patrol.

- Kierowcy nie patrzą na znaki i jeżdżą na pamięć. Tłumaczą się, że przegapili oznaczenia. Nie można tego nie widzieć. Całe szczęście nie doszło do żadnych wypadków czy kolizji. Nasza obecność wciąż tam jest niezbędna. Z pewnością do końca tygodnia będą wzmożone patrole - zapowiada policjant.
Pracownicy Eurovii, którzy wykonują inwestycję przyznają, że rzeczywiście jest już mniejsze natężenie ruchu niż na początku tygodnia. Sami nic nie mogą zrobić, dlatego muszą liczyć na pomoc policjantów. Twierdzą, że patroli powinno być jeszcze więcej.

- Jeździmy maszynami i bez przerwy musimy uważać, czy nie wjeżdżamy w jakiś samochód - mówią. - To niebezpieczne zarówno dla nas, jak i tych kierowców. Dobrze, że dostają mandaty. Powinno być ich jednak zdecydowanie więcej. Podobnie, jak z policyjnymi patrolami. Gdy przyjeżdża tylko jeden - zatrzymają kogoś, kto przekroczył przepisy a w tym czasie 20 kolejnych aut jedzie dalej. Już niedługo nie będzie fizycznej możliwości przedostania się przez plac Żołnierza. Będą głębokie wykopy. Miejmy nadzieję, że sytuacja uspokoi się całkowicie. Mamy niewiele czasu na wykonanie tej inwestycji.

Przebudowa ma potrwać do września. 12 sierpnia wznowiony w tym miejscu będzie ruch tramwajowy.

Szczecin: Kierowcy nagminnie łamią przepisy na Placu Żołnierza
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Kierowcy nagminnie łamią przepisy na Placu Żołnierza

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości