Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Kierowcy zyskają dwa pasy, piesi stracą przejście

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Kierowcy zyskają dwa pasy, piesi stracą przejście Jeszcze w tym roku czekają nas zmiany w organizacji ruchu na ulicy Derdowskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Świerczewską. Zniknie zebra, a w miejsce wysepki pojawi się dodatkowy pas.

W planach jest likwidacja przejścia dla pieszych w rejonie ulicy Świerczewskiej tj. przy sklepie oraz oddziale Enei.

- Pragnę wyrazić zaniepokojenie wobec tego typu planów - mówi Bartosz Lemke z osiedla Zawadzkiego. - Po pierwsze likwidacja wysepki wiążę się z istotnym pogorszeniem się bezpieczeństwa ruchu pieszego - najdelikatniejszych uczestników ruchu. Likwidacja całego przejścia dla pieszych, bo takie jak wynika z posiadanych przeze mnie informacji są plany, przyczyni się do pogorszenia się bezpieczeństwa i wygody komunikacji pieszych. Należy zauważyć, iż likwidacja przejścia dla pieszych nie przyczyni się do zmniejszenia się potrzeby przejścia na drugą stronę. Będzie to skutkowało łamaniem przepisów przez pieszych, którzy będą przechodzić w miejscu niedozwolonym. I na pewno jakiekolwiek żółte barierki MABO problemu nie rozwiążą gdyż zwyczajnie można je przeskoczyć.

Urzędnicy potwierdzają plany likwidacji przejścia dla pieszych, tłumacząc to poprawą płynności ruchu na ulicy Derdowskiego. Po likwidacji przejścia z "wyspą" będzie można wyznaczyć dwa pasy ruchu pomiędzy rondem Gierosa a ulicą Taczaka.

- Zostanie zlikwidowana także możliwość skrętu z Derdowskiego w lewo, w ulicę Świerczewską i z ulicy Świerczewskiej w kierunku ronda - wyjaśnia Dariusz Wołoszczuk z urzędu miasta. - Zmiany będą wprowadzone jeszcze w tym roku. Ulica nie będzie przebudowana, to tylko zmiana organizacji ruchu.

Zdaniem urzędnika, skoro zniknie "dziki" parking przy przejściu dla pieszych, poprawi się bezpieczeństwo.

- Nie będzie potrzeby przechodzenia przez jezdnię w tym miejscu - dodaje Dariusz Wołoszczuk.

Szczecin: Kierowcy zyskają dwa pasy, piesi stracą przejście
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Kierowcy zyskają dwa pasy, piesi stracą przejście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości