Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Kolejny etap budowy Trasy Północnej. 3 kilometry dróg w 26 miesięcy

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Kolejny etap budowy Trasy Północnej. 3 kilometry dróg w 26 miesięcy Startuje kolejny etap arcyważnej inwestycji, która bez wątpienia wpłynie na zmniejszenie korków w naszym mieście. Podpisano umowę na dalszą budowę Trasy Północnej.

Jeszcze nie zakończył się pierwszy etap budowy Trasy Północnej, a dzisiaj podpisano już umowę na kolejny. Inwestycja ma potrwać 26 miesięcy. Oznacza to, że nowoczesnymi i bezpiecznymi drogami pojedziemy w wakacje 2014 roku.

- Pierwszy etap Trasy Północnej wykonuje Eurovia. Na sfinalizowanie prac ma czas do końca czerwca tego roku - mówi Dariusz Wołoszczuk ze szczecińskiego urzędu miasta. - Dzisiaj podpisaliśmy nową umowę z Energopolem, ale wykonawca już teraz zadeklarował, że zakończy prace wcześniej. Plac budowy zostanie mu przekazany 1 czerwca.

W środę 16 maja podpis na umowie na budowę II etapu Trasy Północnej w imieniu miasta złożył Bogdan Jaroszewicz zastępca prezydenta odpowiadający za miejskie inwestycje. Ze strony Energopolu umowę podpisali: Marcin Konarzewski i Piotr Bartoszewski.

Prace zostały wycenione na prawie 26,5 miliona złotych. Dołożył się do tego marszałek województwa, który w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego przekazał na ten cel 56 procent tej kwoty.
Drugi etap Trasy Północnej rozpoczynać się będzie na wysokości ul. Bocianiej - dokładnie w miejscu, gdzie dziś kończy się inwestycja związana z modernizacją ul. Warcisława. Wybudowany zostanie ponad kilometrowy odcinek ul. Wkrzańskiej pomiędzy Łączną a Bocianią. Od podstaw zbudowana zostanie też blisko dwukilometrowa nowa ul. Łączna, od ul. Rostockiej do ul. Hożej.

- Nowa arteria posiadać będzie po dwa pasy ruchu w każdymi kierunku. Przedzielona będzie pasem zieleni pod trasę tramwaju. Skończy się na skrzyżowaniu na skrzyżowaniu z ul. Łączną. Zdecydowanie zwiększy się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Wybudowane będą ścieżki rowerowe, chodniki a także przepusty dla płazów - opowiada Wołoszczuk. - W przyszłości nowoczesna arteria poprowadzona zostanie aż do Szosy Polskiej czyli granic miasta. W tej chwili trwają prace planistyczne związane z realizacją trzeciego odcinka Trasy Północnej

Przypomnijmy, że nowa droga będzie łączyć północne dzielnice Szczecina ze śródmieściem, a docelowo z Policami. Ma ona skrócić czas przejazdu przez te części miasta i zdecydowanie odciążyć obecnie zakorkowaną ulicę Hożą.

Szczecin: Kolejny etap budowy Trasy Północnej. 3 kilometry dróg w 26 miesięcy
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Kolejny etap budowy Trasy Północnej. 3 kilometry dróg w 26 miesięcy

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości