Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Koniec dramatu na Chopina. Kierowcom będzie łatwiej

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Koniec dramatu na Chopina. Kierowcom będzie łatwiej Nie ma już ruchu wahadłowego. Kierowcy odetchnęli, bo wreszcie nie trzeba stać w gigantycznych korkach.

- Wreszcie kierowcy mogą odetchnąć. Zlikwidowaliśmy ruch wahadłowy i już w miarę płynnie można przejechać ulicą Chopina - mówi Mariusz Banaś, kierownik budowy Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecin. - Kontynuujemy jednocześnie prace na odcinku od ulicy Krasińskiego do przejścia podziemnego. Następnym znaczącym etapem będzie udrożnienie ruchu dla mieszkańców posesji, którzy mają obecnie utrudniony dojazd.

Mieszkańcy posesji 59 i 61 spokojnie dojadą do siebie już pod koniec miesiąca, gdy będzie przygotowywana nowa konstrukcja drogi.

- No i prowadzimy dalej prace na pozostałych etapach. Przygotowujemy ulicę Wszystkich Świętych, chcemy jak najszybciej połączyć nią ulice Chopina z Arkońską. Póki co jest tylko część tej drogi, ponieważ wcześniej na jej drodze stał budynek, którego nie mogliśmy zburzyć. Jest on już praktycznie sprzątnięty, ale trwają prace projektowe. Będziemy też w najbliższym czasie chcieli zlikwidować płyty betonowe, po których obecnie jeżdżą kierowcy. Są niebezpieczne dla samochodów - mówi Banaś.

W przyszłym tygodniu rozpocząć ma się montaż wiaduktu kolejowego. Kolejne jego elementy dojadą za miesiąc. Wtedy też rozpoczną się przygotowania do udrożnienia pod nim ruchu. Potrwają do końca roku.

- Wtedy też postaramy się umożliwić przejazd przynajmniej dla okolicznych mieszkańców i pojazdów uprzywilejowanych. Musimy liczyć też na sprzyjające warunki pogodowe, ponieważ mają ogromny wpływ na postęp robót - twierdzi Banaś.

Kierowcy najbardziej zadowoleni są z tego, że nie trzeba stać już w korkach. Przyznają, że od momentu, gdy zniknął ruch wahadłowy jeździ się zdecydowanie lepiej i sprawniej.

Szczecin: Koniec dramatu na Chopina. Kierowcom będzie łatwiej
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Koniec dramatu na Chopina. Kierowcom będzie łatwiej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości