Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Krasińskiego już otwarta

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Krasińskiego już otwarta Już dzisiaj do ruchu udostępnione mają być ulice Krasińskiego oraz Niemcewicza. Wykonawcy szykują się do zamknięcia kolejnych w rejonie.

– Nikt nie spodziewał się, że zamknięcie ulicy Krasińskiego sprawi wszystkim tyle problemów. Zrobiono objazdy ulicą Orzeszkowej i na Niebuszewie tworzyły się gigantyczne korki – mówi taksówkarz Paweł Wojnarczyk. – Na otwarcie czekałem z wielkim utęsknieniem. Teraz powinno się jeździć znacznie prościej i szybciej. Z jednej strony cieszymy się, że zwiększany jest komfort jazdy, z drugiej – denerwujące jest to, że przebudowy tak długo trwają. To dobry test na  cierpliwość.

Urzędnicy z magistratu są przekonani, że teraz pojedziemy znacznie sprawniej.

– Energopol Szczecin w ramach modernizacji ul. Niemierzyńskiej i Arkońskiej zmodernizował także fragment ul. Krasińskiego na odcinku od skrzyżowania z al. Wyzwolenia i z ul. Słowackiego, aż za skrzyżowanie z ul. Niemcewicza. Przebudowany został także fragment ul. Niemcewicza oraz skrzyżowania ul. Krasińskiego z ul. Niemcewicza oraz Krasińskiego z ul. Niemierzyńską – wymienia Dariusz Wołoszczuk ze szczecińskiego magistratu.

Wymieniona też została cała infrastruktura podziemna. Powstały nowe jezdnie, chodniki, przystanki tramwajowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wcześniej podobne prace wykonane zostały także w al. Wyzwolenia na odcinku od ul. Długosza do ul. Krasińskiego. Trzeba przyznać, że jeździ się zdecydowanie lepiej i bezpieczniej.

– Jeszcze w tym miesiącu Energopol planuje rozpoczęcie modernizacji skrzyżowania ul. Niemierzyńskiej z ul. Żupańskiego i Lenartowicza. Przejazd tymi ulicami pomiędzy ul. Słowackiego a ul. Krasińskiego będzie niemożliwy. Dojazd do posesji będzie zachowany – informuje Wołoszczuk.

Modernizacja ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej zakończy się w drugiej połowie przyszłego roku.

Szczecin: Krasińskiego już otwarta
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Krasińskiego już otwarta

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości