Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin mniej zakorkowany niż Gdańsk

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin mniej zakorkowany niż Gdańsk Chociaż mieszkańcy Szczecina, szczególnie w ostatnich miesiącach z uwagi na liczne remonty, narzekają na zatory drogowe, to w stolicy województwa zachodniopomorskiego jeździ się i tak nieznacznie płynniej niż w Gdańsku.

Specjaliści z portalu korkowo.pl opracowali raport na temat korków w Szczecinie i w Gdańsku. Szczegółowa analiza wypadła korzystnie dla Szczecina.

O godzinie 5 rano średnia prędkość w Gdańsku jest wyższa. Kierowcy jadą tam z prędkością 41 km/h, a w Szczecinie o 2 km/h mniejszą.

Średnia prędkość w obu miastach wyrównuje się godzinę później, a już o godz. 7 rano w Szczecinie jeździ się średnio 31 km/h, o trzy km/h więcej niż w Gdańsku.

W południe średnie prędkości rozwijane przez kierowców znów się zrównują i utrzymują się na poziomie 32-33 km/h. Największa różnica między miastami jest popołudniu. W Gdańsku o 15 kierowcy jadą z prędkością 25 km/h, a w Szczecinie o 5 km/h większą.

Dopiero około godziny 18 w obu miastach ustępują korki, a ulice stają się rzeczywiście przejezdne. O godz. 19 średnie prędkości w obu miastach wynoszą 38 km/h. W godzinach wieczornych oscylują już wokół 40 km/h. Średnia prędkość w ciągu dnia w Gdańsku to 33 km/h, a w Szczecinie 34 km/h.

Mimo tego, że stolica województwa zachodniopomorskiego wypada lepiej niż Gdańsk, to wciąż jest wiele do poprawienia. W Warszawie średnia prędkość wynosi 38 km/h.

Na tle największych miast Polski Szczecin wypada jednak całkiem nieźle, o 3 km/h przewyższając średnią.

Tobiasz Madejski

Szczecin mniej zakorkowany niż Gdańsk
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin mniej zakorkowany niż Gdańsk

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości