Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Modernizacja ulic w Kijewie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Modernizacja ulic w Kijewie Jeszcze w tym roku pojedziemy zmodernizowanymi ulicami Rysią i Kaczą w Kijewie

Ogłoszony został przetarg na trzeci już etap modernizacji dróg w dzielnicy Kijewo znajdującej się na prawobrzeżu Szczecina.

Wykonawca prac, który wygra postępowanie (otwarcie ofert odbędzie się 12 kwietnia) od chwili podpisania umowy będzie miał pięć miesięcy na przeprowadzenie prac.

Zakres prac obejmie budowę chodników, ścieżki rowerowej oraz jezdni a także oświetlenie i budowę wpustów kanalizacji deszczowej.

Modernizacja dróg osiedlowych w Kijewie rozpoczęła się w roku 2010. W tym czasie zmodernizowane zostały już ulice na osiedlu Kijewo Park Leśny Dąbie. Zbudowane zostały jezdnie, chodniki, ciągi pieszo-jezdne na ul. Sowiej, Owczej, Paśnikowej i Kurzej - bocznej. Wybudowane zostały także oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa.

- W roku 2011 trwały prace związane z drugim etapem modernizacji Puszczykowej i Sowiej w Kijewie. Obecnie trwają procedury odbiorowe. Główny zakres modernizacji objął wykonanie nawierzchni ulic i chodników oraz oświetlenia. Na części terenu położona zostanie kanalizacja (fragment tego terenu został skanalizowany podczas realizacji programu poprawy jakości wody w Szczecinie). - mówi Dariusz Wołoszczuk ze szczecińskiego magistratu - W ramach prac uzupełniających dla tego tego zadania w tym roku zmodernizowana zostanie ul. Bobrowa.

Do tej pory modernizacja ulic w Kijewie kosztowała ok. 5 milionów złotych. – To kolejny etap prac, który podniesie jakość życia mieszkańców tego rejonu Szczecina – podkreśla Bogdan Jaroszewicz, zastępca Prezydenta Szczecina odpowiedzialny za miejskie inwestycje – Sukcesywnie modernizujemy ulice także w innych rejonach Szczecina.

Poza dużymi inwestycjami drogowymi prowadzonymi w ostatnim czasie miasto zmodernizowało w ramach budowy ronda przy ul. Morwowej sąsiadujące z nim ulice w Podjuchach a także ulice na tzw. Starym Warszewie (m.in. ul. Kresową).

Szczecin: Modernizacja ulic w Kijewie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Modernizacja ulic w Kijewie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości