Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Może się poprawi na niespokojnej ul. Chopina

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Może się poprawi na niespokojnej ul. Chopina Wprowadzenie ruchu wahadłowego pogrążyło ulicę Chopina w gigantycznych korkach. Kierowcy spędzają w nich nawet półtorej godziny. – Przestawiliśmy cykl świateł. To powinno pomóc – mówi Leszek Kuszelewicz z firmy Energopol.

– W środę wyjechałem z domu o godzinie 15. Półtorej godziny później dalej stałem w gigantycznym korku, wciąż na ulicy Chopina – żali się Paweł Kornacki z Osowa. – Światła zmieniały się co chwilę. Autobusy wciskały się każdemu, bo chciały jechać zgodnie z rozkładem jazdy. Wprowadzenie ruchu wahadłowego było kompletnie nieprzemyślane. Organizacja nie została należycie przygotowana. Sytuacja rzeczywiście jest tragiczna. Do paraliżu komunikacyjnego dochodzi kilka razy dziennie. Samochody stoją w kilometrowych korkach.

Kierowcy próbują wciskać się na siłę i powodują poważne zagrożenie. Wykonawcy Obwodnicy Śródmiejskiej odpowiedzialni za zamieszanie tłumaczą, że nie da się uniknąć utrudnień. Można je jedynie ograniczyć.

– Niewiele możemy zrobić. Jeśli zbyt mocno wydłuży się cykle świateł w którymś kierunku, zawsze jadący w przeciwną stronę będą poszkodowani – mówi Leszek Kuszelewicz z firmy Energopol.

– Przestawiliśmy światła o kilka sekund. To powinno częściowo rozwiązać problem, ale nie całkowicie. Jeśli nie przyniesie to skutku – mamy ekipę do sterowania ruchem. Na początku września zniknie ruch wahadłowy. Trzeba się do tego czasu przemęczyć.

Dowiedzieliśmy się też, że z początkiem września częściowo udostępnione nam zostaną nowe drogi. – Będą to pewne odcinki wyasfaltowanych ulic, bez ścieralnej warstwy. Ją położymy w przyszłym roku – mówi Kuszelewicz.

– Pojedziemy ulicą Wszystkich Świętych, wzdłuż akademików. Będzie też gotowy odcinek od Zakola do Chopina. Pojedziemy tutaj nową jezdnią w obu kierunkach. Nową też pojedziemy od ulicy Chopina do Niny Rydzewskiej. Będzie też gotowa ulica Pawła VI oraz część Niemierzyńskiej.

Wzdłuż Pawła VI, na połowę września przygotujemy dla studentów chodnik. Należy też oczekiwać odcinka drogi od ulicy Bułgarskiej do Wszystkich Świętych – mówi Kuszelewicz. Przedstawiciel wykonawców twierdzi, że to wszystko usprawni ruch w tej części miasta i kierowcy będą mogli nieco odetchnąć. Ma też dobrą informację dla pasażerów. 15 grudnia na trasę mają wrócić tramwaje. Wiaduktem, w jedną stronę w październiku pojadą też pociągi.

Szczecin: Może się poprawi na niespokojnej ul. Chopina
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Może się poprawi na niespokojnej ul. Chopina

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości