Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Na Gdańskiej boją się piratów

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Na Gdańskiej boją się piratów Zarząd dróg obawia się, że po zakończeniu budowy kładek kierowcy będą drastycznie łamali ograniczenia prędkości. Dowiedzieliśmy się, że chcą w tym miejscu postawić kolejny fotoradar.

- To jest chyba oczywiste, że gdy kładki na ulicy Gdańskiej zostaną wybudowane, kierowcy nie będą ściągali nogi z gazu - z przekonaniem mówi naczelnik szczecińskiej drogówki Dariusz Zajdlewicz. - Nic wtedy ich nie będzie powstrzymywało, nie będzie sygnalizacji świetlnej. Wtedy może być naprawdę niebezpiecznie, bo nie zapominajmy, że dalej znajduje się łuk, z którego nietrudno jest wypaść. Może dochodzić do wypadków.

O tym wszystkim zdają sobie sprawę pracownicy zarządu dróg, którzy już teraz próbuję zapobiec niebezpieczeństwu.

- Rzeczywiście szukamy rozwiązań zmierzających do utrzymania dyscypliny kierowców w zakresie przestrzegania ograniczenia prędkości na ulicy Gdańskiej - przyznała Marta Czyżewska z ZDiTM.

Dowiedzieliśmy się, że widzieliby w tym miejscu kolejny fotoradar. O tym decyduje teraz Inspekcja Transportu Ruchu Drogowego. Ponieważ urządzeniami znajdującymi się w naszym województwie zarządza lubuska delegatura zapytaliśmy, czy jest szansa na dostawienie kolejnego, pełnego masztu.

- Chcielibyśmy stawiać ich jak najwięcej, jednak nie mamy na razie takich możliwości - odpowiedział Michał Frąckowiak, szef Północno-Zachodniej Delegatury ITD. - Czekamy jednak na rozstrzygnięcie przez Warszawę przetargu, wtedy będziemy wiedzieli, iloma urządzeniami dysponujemy. Prosi o nie mnóstwo osób: komendanci, generalna dyrekcja, prezydenci miast oraz wójtowie. Na wszystko rozpisany musi być przetarg.

Naczelnik nie wyklucza jednak, że urządzenie dostawione będzie na ulicy Gdańskiej.

- Musimy patrzeć przede wszystkim na to, gdzie jest zagrożenie śmiertelnymi wypadkami. Wszystko powinno być poddane dokładnej analizie. Jeśli szczeciński zarząd dróg taką przedstawi, ulicę Gdańską naniesiemy na listę wyszczególnionych miejsc. Opracowaliśmy już taką kilka miesięcy temu, w porozumieniu z wojewódzką drogówką.

Na ostateczną decyzję musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. Nie spieszy się, ponieważ budowa kładek oficjalnie potrwa do maja 2012 roku, a nieoficjalnie do wakacji.

Andrzej KUS

Szczecin: Na Gdańskiej boją się piratów
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Na Gdańskiej boją się piratów

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości