Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Na starym mieście będzie wielkie rondo

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Na starym mieście będzie wielkie rondo Trwa opracowywanie planów zagospodarowania starego miasta w Szczecinie. Wczoraj poznaliśmy kolejny pomysł na sporne rozwiązania. Niedługo urzędnicy ruszą w teren.

Od kilku miesięcy mieszkańcy mogli się zapoznawać z trzema wariantami planu, które przygotowało biuro planowania
przestrzennego. Planiści zachęcali szczecinian, aby zgłaszali swoje poprawki i propozycje. Na ich podstawie opracowano
czwarty scenariusz, który przedstawiono podczas komisji budownictwa i mieszkalnictwa.

Jednym z głównych wyróżników tej wersji jest przebieg komunikacyjny pod Trasą Zamkową. Powstanie tam wielkie rondo, którego jeden zjazd ma prowadzić na Most Kłodny w kierunku Łasztowni.

Wcześniejsze warianty zakładały budowę mniejszego ronda i więcej budynków nad rzeką. Skrócony został także tunel, który miałby przebiegać na trasie północ – południe pod ulicą Wyszyńskiego.

Starówka ma zacząć tętnić życiem, stać się obszarem o ruchu pieszo-rowerowym z bogatą zabudową usługową dla mieszkańców i licznych turystów. Nad Odrę ma wrócić życie.

– Szczególnym elementem czwartego scenariusza jest wejście rondem w obszar starego miasta. Planując rondo pod estakadą chcemy zniechęcić kierowców do jazdy wzdłuż nabrzeża.

Nowym elementem w tej wersji jest także inne przeprowadzenie ulicy Szewskiej, ma to połączyć ulicę Grodzką z dolnym nabrzeżem – mówi Angelika Szerniewicz, kierownik planu portu w biurze planowania przestrzennego. – Komunikacja jest istotnym punktem tych wariantów. Planujemy parkingi na granicach całego terenu. Chcemy zatrzymać kierowcę na obrzeżach i wpuszczać go do starego miasta jako pieszego.

Przedstawicielka biura zwracała uwagę, że żaden z przedstawianych wariantów nie jest jeszcze propozycją ostateczną.

Mają one tylko wywołać temat tych koncepcji wśród społeczeństwa i przyzwyczaić mieszkańców do zmian, które czekają ich w nadchodzących dekadach. Tyle czasu zajmie bowiem wprowadzenie któregoś ze scenariuszy do realizacji. Według planów miasta naszej starówce ma zostać przywrócone życie. W najbliższych tygodniach przedstawiciele magistratu planują komisje wyjazdowe w omawianych terenach.

Szczecin: Na starym mieście będzie wielkie rondo
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Na starym mieście będzie wielkie rondo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości