Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Paraliż komunikacyjny dopiero się zacznie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Paraliż komunikacyjny dopiero się zacznie W Szczecinie rozpoczęły się duże remonty dróg. Policja ostrzega, że poważne utrudnienia i korki na objazdach dopiero się zaczną.

Zgodnie z zapowiedziami, rozpoczęły się kolejne przebudowy ulic w Szczecinie. Prace trwają na ulicach Łukasińskiego, Derdowskiego oraz na parkingu przy szpitalu na Unii Lubelskiej.

– Korki są i nie da się ich uniknąć przez czas trwania inwestycji. W ciągu kilku najbliższych dni tylko chwilowo mogą zelżeć – mówi zastępca naczelnika szczecińskiej drogówki Maciej Kordziński. – Na ulicy Łukasińskiego jest bardzo duże natężenie ruchu. Niedługo dojdzie do zamknięcia ulicy Derdowskiego. Zostaną wycofane tramwaje "ósemki”, bo zacznie się przebudowa Bramy Portowej. Cały ruch skumuluje się praktycznie w jednym miejscu – na ulicy Ku Słońcu, która i tak jest już teraz zakorkowana.

Z problemami spotkali się okoliczni mieszkańcy, którzy od kilku dni alarmują o utrudnieniach. Twierdzą, że przy tworzeniu tymczasowej organizacji ruchu pomyślano tylko o kierowcach.

– Na ulicy Łukasińskiego, do skrzyżowania ze Żniwną wprowadzono ruch jednokierunkowy. To beznadziejne rozwiązanie. Jako mieszkańcy musimy jeździć "drogą okrężną” przez ulicę Żniwną – pisze do nas pan Norbert. – Wyjeżdżając z osiedla, mamy do skrzyżowania około 100-200 metrów i wcale nie komplikowałoby to ruchu. Tak jeżdżą autobusy. Jadąc do Netto na zakupy, już nie mogę wrócić 200-300 m. Muszę zatoczyć koło, ponad kilometr, aby dojechać do domu. Można zmienić organizację ruchu od ul. Żniwnej do krzyżówki z Taczaka na dwukierunkową. Znacznie ułatwi to życie nam, mieszkańcom tego rejonu.

Na zakończenie prac wykonawca ma 120 dni. Przy ulicy Topolowej powstanie rondo o średnicy zewnętrznej 30 m. Po stronie północnej zbudowana zostanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Będzie nowe oświetlenie, nowe chodniki, nowa nawierzchnia jezdni. Wybudowane zostaną zatoki autobusowe oraz powstanie kanalizacja deszczowa. Przy drodze nasadzona zostanie ozdobna zieleń. Wzdłuż ulicy ustawione będą kosze na śmieci i ławki. Pojawi się strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h.

– Przez najbliższy czas polecam objazdy ulicą Mieszka I, czy Wojska Polskiego. Starajmy się omijać ulicę Ku Słońcu – radzi policjant. – Czekamy na sygnały i sugestie od kierowców. W razie możliwości będziemy starać się udrożnić ruch na miejscu. Proszę również o to, by odpowiednio zachowywać się na rondzie przy ul. Okulickiego. Kierowcy, zjeżdżając w ulicę Derdowskiego najczęściej tamują ruch, bo nie mogą się wcisnąć. Nie ma tam płynności. Trzeba zacząć od tego, by myśleć o rozładowaniu korków w całej okolicy

Andrzej Kus

Szczecin: Paraliż komunikacyjny dopiero się zacznie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Paraliż komunikacyjny dopiero się zacznie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości