Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Przebudowa ul. Struga idzie jak po sznurku

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Przebudowa ul. Struga idzie jak po sznurku Przebudowa ul. Struga, największej inwestycji drogowej, przebiega zgodnie z planem - zapewniają władze miasta i wykonawca. Za tydzień kierowców czeka zmiana organizacji ruchu w okolicach ul. Pomorskiej.

W poniedziałek plac budowy pokazano dziennikarzom. Przebudowa ul. Struga to największa inwestycja drogowa w Szczecinie. Ma całkowicie zmienić i usprawnić wjazd do miasta.

- Wszystkie prace idą terminowo - zapewnia Dariusz Zawadzki, kierownik robót ze spółki Eurovia, wykonawca prac.
Od poniedziałku (21 maja) zamknięty będzie wjazd (i wyjazd) w ul. Pomorską z kierunku Stargardu i Pyrzyc. Dojechać będzie można jedynie od Dąbia (szczegóły w ramce). W ciągu dwóch miesięcy powstanie nowa nitka jezdni wraz z częścią ronda, którymi od lipca będziemy dojeżdżać do ul. Pomorskiej.

- Dotychczasową nitkę musimy zamknąć, aby ułożyć sieci podziemne kanalizacji, wodociągu, energii - dodaje kierownik Zawadzki.

Rondo powstanie pod 220-metrową estakadą, która jest początkiem nowego wjazdu do Szczecina. Jeśli pogoda nie spłata figla, a w ziemi nie pojawią się niespodzianki, estakada może być gotowa jeszcze w tym roku.

Także do września będą gotowe dwa wiadukty, które usprawnią włączanie się do ruchu z sąsiednich ulic Prawobrzeża. Jeden powstanie nieopodal ul. Jasnej, a drugi na skrzyżowaniu ulicy Struga i Łubinowej.

Ostatnim elementem prac będzie budowa nowej jezdni na ul. Struga. Spora część będzie w niecce, która został już wykopana. Dzięki temu powstaną bezkolizyjne skrzyżowania. Kierowcy jadący z lub do Szczecina będą jechać ul. Struga, a kierowcy z Prawobrzeża będą się włączać do ruchu jadąc przez wiadukty.

Całość ma być gotowa latem przyszłego roku. Będzie kosztować ok. 111 mln zł. Dofinansowanie unijne - 79 mln zł.

Jak dojechać do Pomorskiej:
- samochodem będzie można dojechać tylko od strony Dąbia.
- autobusy linii 54 będą kursowały tylko na trasie Basen Górniczy - Kijewo. Komunikację do zakładów mięsnych zapewnia specjalna linia 854 na trasie Basen Górniczy- Dąbie- zakłady mięsne.
- autobusy linii 73, D, 79, G będą jeździć przez fragment nowego ronda i łącznik obok budowanej estakady

Mariusz Parkitny

Szczecin: Przebudowa ul. Struga idzie jak po sznurku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Przebudowa ul. Struga idzie jak po sznurku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości