Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Przy Głębokim zamiast skrzyżowania chcą mieć rondo

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Przy Głębokim zamiast skrzyżowania chcą mieć rondo Szykują się zmiany w organizacji ruchu przy Jeziorze Głębokim w Szczecinie.

- Kierowców denerwuje długie oczekiwanie na tym skrzyżowaniu, czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby przebudowa krzyżówki i powstanie ronda? - mówi Wojciech Nowak, który skontaktował się z naszą redakcją. - A może należy wyregulować działanie sygnalizacji?

Według naszych informacji Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nie przewiduje żadnych zmian w programie sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie ulic Kupczyka - Miodowej z aleją Wojska Polskiego będzie natomiast przebudowane.

- ZDITM przygotował wniosek na zlecenie opracowania programu funkcjonalno - użytkowego na przebudowę skrzyżowania, w oparciu o posiadaną koncepcję - mówi Marta Czyżewska, specjalista ZDiTM.

Koncepcja poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz kierunków inwestycji na połączeniu Gminy Dobra i Miasta Szczecin" zakłada przebudowę skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Kupczyka, ul. Miodową i ul. Zegadłowicza oraz budowę chodników i dróg rowerowych w ciągu ul. Kupczyka.

Zaprojektowano skrzyżowanie skanalizowane, gdzie na każdym wlocie występuje wydzielony pas relacji skrętu w lewo oraz pas ruchu do jazdy na wprost i skrętu w prawo. Dodatkowo na wlotach ulicy Kupczyka i ulicy Miodowej zaprojektowano wyspy kanalizujące pełniące jednocześnie funkcję azyli dla pieszych.

Szczecin: Przy Głębokim zamiast skrzyżowania chcą mieć rondo
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Przy Głębokim zamiast skrzyżowania chcą mieć rondo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości