Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: Ruch na ul. Duńskiej jest sparaliżowany przez okoliczne remonty

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: Ruch na ul. Duńskiej jest sparaliżowany przez okoliczne remonty Od poniedziałku ruch na ul. Duńskiej w Szczecinie jest jeszcze gęstszy. Okoliczne ulice są w remoncie. Korki są gigantyczne. Urzędnicy zapewniają, że kontrolują sytuację i jeśli będzie to konieczne poproszą policję o pomoc.

- Ostatnio korek był aż przy podjeździe do kościoła od ulicy Podbórzańskiej - napisała w liście do redakcji Monika Poznańska, mieszkanka Warszewa. - Wszystkie pozostałe, awaryjne, drogi wylotowe z osiedla są w remoncie. Jesteśmy w pułapce! Autobus też stoi w korku więc zanim przyjeżdża na Kołłątaja ma czasami bagatela 40 min. opóźnienie. Według podawanych informacji ul. Rostocka ma zostać otwarta za około dwa tygodnie, lecz przy takich korkach, dojazd do ewentualnej stłuczki, pożaru czy osoby chorej graniczy z cudem.

Rzeczywiście z Warszewa jedynym wyjazdem jest teraz ul. Duńska lub trasa przez Osów do ul. Miodowej przez ul. Andersena. Tam także jednak tworzą się korki, które sięgają czasami pętli autobusowej i tramwajowej przy jeziorze Głębokim, bo kierowcy chcą ominąć ul. Chopina. Na ul. Duńskiej ruch staje zazwyczaj, kiedy zjazd z ulicy blokują kierowcy skręcający w lewo w ul. Przyjaciół Żołnierza. O pomysły rozładowania korków zapytaliśmy urzędników z magistratu.

- Jeśli pogoda dopisze ul. Rostocka zostanie otwarta 15 września. Trwają tam już prace przy układaniu nawierzchni - mówi Dariusz Wołoszczuk z Biura Promocji i Informacji Urzędu Miasta w Szczecinie. - By usprawnić ruch na ul. Duńskiej, na skrzyżowaniu wydłużyliśmy cykl świetlny i tym samym czas zjazdu z góry. Jeśli będzie to konieczne, o pomoc poprosimy policję, która rozładuje korki kierując ruchem. Z naszych obserwacji wynika, że największy ruch jest w godz. od 7 do 8 i rzeczywiście nasilił się w ostatnich dniach. Rozpoczął się rok szkolny, wielu rodziców wozi dzieci na zajęcia. Skończyły się także urlopy. Cały czas jednak sytuację monitorujemy i będziemy odpowiednio reagować.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego podał, że w kursowaniu linii autobusowej nr 87, w dniu, w którym w korku stała nasza Czytelniczka, odnotowano opóźnienia sięgające do 6 minut.

- Jeśli opóźnienia będą znaczne będziemy regulować czas - zapewnia Marta Kwiecień-Zwierzyńska, z ZDTM.

Szczecin: Ruch na ul. Duńskiej jest sparaliżowany przez okoliczne remonty
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: Ruch na ul. Duńskiej jest sparaliżowany przez okoliczne remonty

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości