Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecin: W końcu rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej nie straszy

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecin: W końcu rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej nie straszy Stare pasy prowadzące na barierki ochronne, dziury, wyboje i liczne usterki już nie straszą przechodniów u zbiegu ulic Śląskiej i Mazurskiej. Teraz rondo wygląda o wiele lepiej.

Maria Pawelska, nasza Czytelniczka zwróciła uwagę na to, że po wprowadzeniu ruchu okrężnego na tym skrzyżowaniu pozostały stare i wytarte zebry. Pasy kierowały przechodniów na barierki. Nawierzchnia była w opłakanym stanie. Mimo to 24 maja 2010 roku podczas burzliwej dyskusji radni podjęli decyzję o nazwaniu miejsca rondem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Pani Maria tłumaczyła, że tak szczególne dla wielu mieszkańców miejsce powinno być zadbane. Tymczasem w złym stanie były również wloty na małe rondo. W wielu miejscach pojawiały się dziury. Mieszkańcy okolicznych kamienic twierdzili, że nawet tabliczka z nazwą została zawieszona w zły sposób. Fachowcy zamontowali ją nad parkomatem.

Za zmodernizowanie skrzyżowania miasto zapłaciło niespełna sto tysięcy złotych. Mieszkańcy oceniali poziom prac na bardzo niski.

– Nie wiem, co za fachowcy robili to rondo. Zaraz po oddaniu go do użytku prowadzone były poprawki. Czy w naszym mieście choć raz nie można zrobić czegoś porządnie? – pytał pan Mirosław, mieszkaniec ul. Śląskiej.

– Oznakowanie poziome na rondzie zostanie usunięte do połowy maja – zapewniała w kwietniu Marta Kwiecień- Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Prace naprawcze rozpoczęły się dopiero pod koniec miesiąca. Na szczęście po nich rondo wygląda o wiele lepiej.

Usunięcie błędnego oznakowania, wyrw w jezdni oraz ogólne doprowadzenie ronda do należytego stanu ucieszyło mieszkańców.

Szczecin: W końcu rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej nie straszy
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecin: W końcu rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej nie straszy

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości