Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecinek: Drogowcy na Żeglarskiej. Uwaga na utrudnienia

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecinek: Drogowcy na Żeglarskiej. Uwaga na utrudnienia Ruszyła ostatnia w tym roku wielka miejska inwestycja drogowa – budowa ulicy Żeglarskiej w przyłączonej do Szczecinka Trzesiece. Ma być gotowa jesienią.

Wielki plac budowy, jakim są ulice w centrum Szczecinka, zniknie w najbliższych tygodniach. Drogowcy już zaś przenieśli się na obrzeża miasta. W nowej dzielnicy Szczecinka Trzesiece pilska firma Hades rozpoczęła przebudowę, a właściwie budowę od podstaw, ulicy Żeglarskiej.

To trakt odchodzący od ulicy Trzesieckiej i biegnący wzdłuż jeziora do domków jednorodzinnych rozrzuconych po okolicy. Stan drogi wysypanej tłuczniem pozostawiał wiele do życzenia od lat, a budowa porządnej drogi była jedną z obietnic składanych przez włodarzy miasta w batalii o przyłączenie Trzesieki do Szczecinka w 2009 roku. Teraz przyszła pora z obietnic się wywiązać.

- Przetarg na wykonanie zadania ulicy Żeglarskiej wygrał oferent, który zaproponował cenę 1,080 miliona złotych – informuje Konrad Czaczyk, rzecznik prasowy szczecineckiego ratusza. - Połowa kosztów kwalifikowanych netto inwestycji zostanie pokryta z dotacji z projektu unijnego Civitas Plus Renaissance.

Co powstanie za te pieniądze? Ciąg pieszo jezdny z polbruku o długości ponad 700 metrów, czyli do skrzyżowania z ulicą Brzegową. Na wysokości przystanku tramwaju wodnego zbudowanych zostanie kilka miejsc postojowych. Do tego podziemna infrastruktura z siecią burzową i oświetleniem. Wykonawca ma czas na uporanie się z robotami do końca października.

W samej Trzesiece miasto chciałoby rozpocząć jeszcze w tym roku budowę ulic na osiedlu Sójcze Wzgórze. O ile uda się to w tym roku, to tylko pierwszy etap, bo z uwagi na zakres prac i koszty zadanie będzie rozłożone na kilka budżetów. Dwa lata potrwa także budowa małej obwodnicy Szczecinka, która połączy ulicę Kołobrzeską z wylotem za Trzesieką  w kierunku na Barwice. Tę kilkunastomilionową inwestycję zrealizuje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich z finansową pomocą miasta.

Rajmund Wełnic
Fot. Rajmund Wełnic

Szczecinek: Drogowcy na Żeglarskiej. Uwaga na utrudnienia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecinek: Drogowcy na Żeglarskiej. Uwaga na utrudnienia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości