Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczecinek: Zakończyła się przebudowa Wyszyńskiego

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Szczecinek: Zakończyła się przebudowa Wyszyńskiego Przebudowa ulicy Wyszyńskiego w Szczecinku już się skończyła. Ale mieszkańcy wciąż muszą się zmagać z niedogodnościami. Za to wokół ronda na placu Wazów i ul. Szczecińską pojedziemy bez przeszkód.

Ulica Wyszyńskiego – wydawało się, że wraz z ukończeniem modernizacji najważniejszej ulicy w mieście uciążliwości się skończą. Nic z tego.

– Tuż przed odbiorem ulicy i wizytą w tym miejscu starosty, burmistrza i byłego wicestarosty, obecnie szefa Zarządu Dróg Powiatowych, widziałem jak zamiatano chodniki, a nawet parking. Byłem pewien, że to koniec – opowiada nasz Czytelnik, który mieszka w budynku przy tzw. schodkach na ulicy Wyszyńskiego. – Niestety, w piątek rano przywieziono piasek i chodnik pokryto dość grubą warstwą. Następnie na ten niedawno zamieciony chodnik i parking wjechał ciężki sprzęt. Zaczęły się prace przy skarpie. Teraz chodnik i droga dla rowerów są znów zamknięte. Chciałoby się teraz powiedzieć: dlaczego prac przy skarpie nie wykonano wtedy, kiedy nie było jeszcze chodnika? Chciałoby się, ale prawdę mówiąc patrząc na to, już mi się nie chce. Obawiam się tylko, żeby po zakończeniu prac przy skarpie nie trzeba było z kolei poprawiać chodnika rozjeżdżanego właśnie przez koparki. No, ale mnie już chyba nic nie zaskoczy.

Rondo na placu Wazów w Szczecinku – wokół ronda, a także ulicą Szczecińską, można już przejechać bez obaw o urwanie zawieszenia. Przebudowa 400-metrowego odcinka ulicy Szczecińskiej od ul. Gdańskiej do placu Wazów ruszyła wiosną. Początkowo szła sprawnie, ale na kilka tygodni roboty na Szczecińskiej były wstrzymane, bo miasto rozpoczęło też modernizację sieci burzowej w tym rejonie. W tym czasie przejazd ulicą był albo całkowicie niemożliwy lub groził uszkodzeniami zawieszenia na rozkopanej nawierzchni.

Remont wraz z przebudową skrzyżowania z ulicami Piłsudskiego i Klasztorną pochłonął 2,6 mln złotych. Starostwo, które jest zarządcą drogi, dostało 50-procentową dotację z rządowego programu "schetynówek”. 200 tys. zł wykłada także miasto. Skrzyżowanie było bardzo niebezpieczne, rondo ma wymusić wolniejszą jazdę.

Przypomnijmy, 2 lata temu Rejon Dróg Krajowych zmodernizował już pozostałą część ulicy Szczecińskiej od ul. Gdańskiej do wylotu z miasta.

Rajmund Wełnic
Fot. Rajmund Wełnic

Szczecinek: Zakończyła się przebudowa Wyszyńskiego
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Szczecinek: Zakończyła się przebudowa Wyszyńskiego

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości