Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Szczepienie na koronawirusa. Robert Kubica wspiera Narodowy Program Szczepień COVID-19 (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24 /x-news

Fot. TVN24/x-news W kampanię "Ostatnia prosta", wspierającą Narodowy Program Szczepień, zaangażowało się wielu polskich sportowców. W akcję promującą szczepienia włączył się również Roberta Kubica - jedyny Polak, który uczestniczył w mistrzostwach świata Formuły 1.

- Myślę, że jest to jedyna możliwość na powrót do normalności i przezwyciężenia pandemii COVID-19. Nie chodzi tylko o swobodę podróżowania i naszą pracę, ale też o nasze zdrowie. Tak naprawdę każdy może zostać zarażony i walka z pandemia jest czymś bardzo ważnym i trzeba się na niej skoncentrować i zadbać o zdrowie swoje i innych ludzi - powiedział Robert Kubica.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

- To nie jest łatwa walka i bardzo nas zmieniła. Na zawodach nie możemy przywitać kibiców. Ja jestem szczęściarzem, bo mogę wykonywać moja pracę i pasję. W ubiegłym roku mieliśmy przestój przez 2 miesiące nasz sport idzie do przodu, mimo braku kibiców. Ja jestem szczęściarzem, ale wielu ludzi nie miało tyle szczęścia. Teraz, kiedy szczepionki są dużo bardziej dostępne, ja jestem cały czas w biegu, ale już w przyszłym tygodniu mam kilka dni wolnego i od razu będę mógł się zaszczepić - oświadczył kierowca.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • maniek (gość)

    Mistrz Formuły Renault 3.5 z 2005.Laureat Trofeum Lorenzo Bandiniego za rok 2007, Sportowiec Roku 2008 w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Za swój powrót do sportu uznany „Człowiekiem Roku 2012” przez magazyn „Top Gear”[3]. W 2013 uhonorowany tytułem „Osobowość Roku” FIA[4]. W 2021 wyróżniony „Złotą Kierownicą”, najstarszą nagrodą motoryzacyjną w Czechach[5]. Założyciel zespołu kartingowego RK Kart Team[6]. W maju 2021r. powyższe osiągnięcia przekreślił udziałem w nachalnej kampanii promującej szczepienia na koronoświrusa. Na koniec komentarz ode mnie dla wszystkich sportsmenek i sportowców zachęcających do szczepień. JESTEŚCIE OBRZYDLIWYMI NARZĘDZIAMI ŚCIERWOMEDIALNYMI! Normalni ludzie nie zapomną wam tego!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości