Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Szczyt NATO w Warszawie. Utrudnienia w ruchu drogowym

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. materiały prasowe Zakazy parkowania, wyłączenie ulic z ruchu samochodowego i rowerowego, zmiany w komunikacji publicznej – na takie utrudnienia w ruchu muszą przygotować się warszawscy kierowcy w czasie trwania szczytu NATO w stolicy Polski. Pierwsze zmiany w ruchu ulicznym pojawią się od dzisiaj i będą trwały do najbliższej niedzieli. Funkcjonowanie ulic zmieni się w centralnych dzielnicach miasta: Śródmieściu, Pradze – Południe, Woli oraz Ochocie.

Choć największe zmiany w ruchu drogowym będą wprowadzane od 7 lipca, to już od dzisiaj od godz. 22:00 na ulicach Warszawy pojawią się znaki informujące o zakazie zatrzymywania, wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakazy te będą obejmowały w wyznaczonych miejscach postojowych, zatokach, chodnikach, a także poprzecznych ulicach w odległości do 50 m od skrzyżowań. Mieszkańcy obszarów wyłączonych z parkowania będą mogli zostawiać swoje pojazdy całodobowo na parkingach P+R, a także w miejscach, w których nie mają przypisanych abonamentów Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Jakie ulice omijać?

W kolejnym dniu (07.07) od godziny 9:00 dla ruchu samochodowego zamknięte zostaną okolice Stadionu Narodowego: most Poniatowskiego, Aleja Waszyngtona (od Saskiej do ronda), Wybrzeże Szczecińskie (od mostu Świętokrzyskiego do Poniatowskiego), ulice Jakubowska, Sokola, Wał Miedzeszyński (od Zwycięzców do Poniatowskiego) Aleja Waszyngtona i Aleja Zieleniecka.  Zakaz ruchu będzie obowiązywał do najbliższej niedzieli do godz. 20:00. W tym dniu od godziny 8:00 zamknięta zostanie również ul. Wronia.

W piątek 8 lipca w zostanie wyłączony ruch na ulicach: Bugaj i Kapitulna oraz place Zamkowy i Teatralny.
W tym samym dniu od w godz. 16-24 do grona zablokowanych dla ruchu drogowego dołączą ulice: Grodzka, Nowy Zjazd i skrajny prawy pas Wisłostrady między Boleść a Grodzką po stronie Arkad Kubickiego.  W piątek od północy do godz. 6:00 w sobotę zamknięte będą również: ul. Kozia i ul. Senatorska. Natomiast od godz. 00:00 w piątek do godz. 20:00 w sobotę nieprzejezdne będą Aleje Jerozolimskie od Dworca Centralnego do mostu, Emilii Plater (od Jerozolimskich do Nowogrodzkiej), Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, Królewska, Miodowa i Mysia. Od godz. 8:00 w piątek do godz. 20 w sobotę nieczynny będzie również fragment ul. Ciepłej. Kierowców czeka więc sporo utrudnień, ale mogą oni liczyć na pomoc w ominięciu zamkniętych ulic:

Zmiany w transporcie publicznym

Zmiana organizacji ruchu na czas szczytu NATO wpływa również na rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Już w czwartek warszawiacy będą musieli liczyć się z pierwszymi zmianami tras autobusów i tramwajów, jednak największa reorganizacja nastąpi 8 i 9 lipca.

Redakcja poleca:

Odcinkowy pomiar prędkości. Skuteczniejszy jak fotoradary?
Seat Ateca. Debiut w segmencie SUV
Ile za samochody płaciliśmy 10 lat temu a ile kosztują dzisiaj?

Linie autobusowe kursujące ze wschodu na zachód będą kierowały się ulicami: al. Waszyngtona - Saska - Zwycięzców - Wał Miedzeszyński - most Łazienkowski - Al. Armii Ludowej oraz ulicami: Targowa - ks. Kłopotowskiego (powrót: Okrzei) - Wybrzeże Szczecińskie - most Świętokrzyski - Zajęcza - Dobra (powrót: Tamka) - Tamka - Kruczkowskiego - Książęca - Pl. Trzech Krzyży - Al. Ujazdowskie lub od ul. Tamka: Tamka - Kopernika - Świętokrzyska.

W relacji z południa na północ autobusy będą przejeżdżały przez: Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - al. Waszyngtona - Grenadierów (powrót: Międzyborska) - Grochowska - Targowa; Czerniakowska - Solec - Wioślarska - Wybrzeże Kościuszkowskie - Wybrzeże Gdańskie; Al. Niepodległości - Chałubińskiego - al. Jana Pawła II; Waryńskiego - pl. Konstytucji - Marszałkowska - pl. Bankowy.

Tramwaje będą kierowane Trasą Wschód-Zachód, przez most Śląsko-Dąbrowski. Od 8 lipca od godz. 00.00 do 9 lipca do godz. 24.00, nie będzie funkcjonować stacja metra Stadion Narodowy oraz stacja kolejowa Warszawa Stadion. Pociągi nie będą się zatrzymywały na tych stacjach. W związku  z powyższymi ograniczeniami w transporcie publicznym od 7 lipca od godz. 19:00 do 9 lipca do godz. 24:00 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów różnych przewoźników.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości