Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Szkoła Jazdy Renault

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Renault Renault Polska prowadzi Szkołę Jazdy Renault na autodromie w Sochaczewie. Celem jej działalności jest kształcenie kierowców.

Renault Polska prowadzi Szkołę Jazdy Renault na autodromie w Sochaczewie. Celem jej działalności jest kształcenie kierowców.

 

Fot. Renault

Szkoła umożliwia prowadzącym pojazd doświadczenie trudnych sytuacji drogowych w warunkach bezpiecznych oraz uczy ich właściwych postaw i reakcji. Uczestnicy kursu ćwiczą m.in. hamowanie na nawierzchniach o zróżnicowanej przyczepności. Instruktorzy pokazują różne sposoby hamowania, uczą jak ten manewr powinno wykonać się prawidłowo, pokazują różnicę w hamowaniu z włączonym

i wyłączonym systemem ABS. Kursanci poznają także zasady wyprowadzania auta z poślizgu, pokonywania zakrętów i omijania przeszkód.

 

Nauka obejmuje nie tylko praktykę, ale i teorię w postaci wykładów. Kursy odbywają się na autodromie wyposażonym m.in. w nawadniane płyty poślizgowe i asfaltowy plac, umożliwiający bezpieczne ćwiczenie manewrów z wysokimi prędkościami.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości