Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Szkolenie na dostawczych

Data publikacji: Autor: per

fot. per Coraz częściej chęć podniesienia poziomu swoich umiejętności w zakresie bezpiecznego prowadzenia pojazdu zgłaszają kierowcy aut dostawczych.

Dla wielu kierowców samo posiadanie prawa jazdy to jeszcze nie wszystko. Stale rośnie grupa takich, którzy chcą prowadzić swoje auta bezpiecznie.


fot. per Prawie wszystkie współczesne tego typu samochody są, podobnie jak auta osobowe, wyposażone w ABS, ESP, komplety poduszek i pasów bezpieczeństwa.
Na nic się jednak zdadzą najlepsze urządzenia, gdy kierowca będzie prowadził auto zmęczony, a do tego wóz będzie źle załadowany. O tym, jak bezpiecznie dojechać do celu była mowa podczas kilkugodzinnego treningu bezpiecznej jazdy, zorganizowanego przez Mercedes-Benz.

Najpierw odbyły się zajęcia teoretyczne a następnie każdy z uczestników zajęć wsiadał w dostawczego Vito i wyjeżdżał ćwiczyć na tor.


Zaczynało się od tego, co może spowodować źle ułożony towar na skrzyni ładunkowej. Dopiero, gdy na własne oczy można się było zobaczyć, co się dzieje np. z pudłem ważącym 25 kg podczas hamowania i zakrętu, można się było przekonać do zasadności jego odpowiedniego ustawienia i przymocowania. To samo dotyczyło przeładowania samochodu. Sporo czasu poświęcono także technice prowadzenia wozu dostawczego.

Celem treningu było wyćwiczenie u kierowców odpowiednich zachowań w sytuacjach ekstremalnie niebezpiecznych i prawidłowego reagowania na nie oraz szybka i sprawna jazda przy oszczędnym zużyciu paliwa.


Okazuje się, że te zdawałoby się dość odległe aspekty prowadzenia samochodu są z sobą bardzo powiązane.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości