Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Szkoły nauki jazdy na skraju bankructwa?

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Archiwum Polskapresse Ustawa o kierujących pojazdami, której nowelizacja weszła w życie w 19 stycznia 2013 roku, nałożyła na Ośrodki Szkolenia Kierowców (OSK) dodatkowe obowiązki. Niestety, wiążą się one z większymi kosztami, co niejednokrotnie prowadzi do upadku tych firm.

Fot. Archiwum PolskapresseOgólnopolska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców Oddział Terenowy Gdańsk i Pomorskie Stowarzyszenie Instruktorów Nauki Jazdy, wysłały do premiera otwarty list, w którym krytykują znowelizowaną ustawę. Według nich, zmiany w przepisach są błędne i znacząco zwiększają koszty szkolenia kierowców.

Przypomnijmy, że po 19 stycznia, każdy z działających w Polsce OSK musi być wyposażony w elektroniczny bezpieczny podpis i programy komputerowe do prowadzenia wykładów, zaś każda osoba zatrudniona przez taką firmę musi posiadać umowę o pracę, co przekłada się na obowiązkową składkę ZUS. Inne formy zatrudnienia nie są dozwolone.

Kolejnym obowiązkiem OSK jest skrupulatne zdawanie sprawozdań i raportów do organów zajmujących się nadzorem ośrodków, na temat terminów rozpoczęcia kursów. Sygnatariusze listu do premiera wzywają do zmiany przepisów. Ich zdaniem, dalsze obowiązywanie obecnej ustawy przyczyni się do upadku większości istniejących OSK.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości