Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sztuczna mgła przyczyną karambolu na drodze ekspresowej S8? Trwa śledztwo

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

W tragicznym karambolu na S8 zginęły trzy osoby Prokurator z Łodzi sprawdza, czy do tragicznego karambolu na drodze S8 nie doprowadziła mgła, wytworzona przez maszyny pracujące w pobliskich sadach. W długi majowy weekend pod Kowiesami zderzyło się jedenaście samochodów, trzy osoby zginęły.

Do zderzenia na drodze ekspresowej S8 Warszawa - Piotrków Trybunalski doszło w nocy z soboty na niedzielę (3/4 maja) w ostatni długi weekend. W gęstej mgle wpadło na siebie jedenaście samochód, w tym dwie ciężarówki. Jedna z nich jechała z prędkością 95 km/h. Zginęły trzy osoby, dziewięć zostało rannych.

Kierowcy jadącej za szybko ciężarówki postawiono zarzuty. Prokuratorzy sprawdzają też, czy akcja ratownicza była prowadzona we właściwy sposób. Na nagraniach z rozmów między dyspozytorami pogotowia a załogami karetek słychać, że momentami panował chaos. Pojawił się też nowy wątek śledztwa - maszyny sadownicze, które rozpylają substancje chemiczne, tworząc mgłę. Sadownicy z Łódzkiego twierdzą, że takie sprzętu nich się nie stosuje. Więcej w materiale "Wiadomości TVP":


Źródło: TVP/x-news

Zobacz też: Korek we mgle: co zrobić, by zmniejszyć ryzyko karambolu i śmierci? (WIDEO)

W tragicznym karambolu na S8 zginęły trzy osoby
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

W tragicznym karambolu na S8 zginęły trzy osoby

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości