Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Szukają U95

Data publikacji: Autor: (tj) - Express Ilustrowany

Fot. Archiwum

Mimo wycofania z produkcji benzyny Uniwersalnej 95 paliwo to można jeszcze nabyć m.in. na kilku łódzkich stacjach benzynowych.

 

Kierowcy starszych typów samochodów m.in. Polonezów, Fiatów 125p i 126p są zadowoleni, bo nie muszą samodzielnie mieszać paliwa ze specjalnymi dodatkami.Fot. Archiwum

 

– Do kiedy tylko będzie taka możliwość, zamierzam tankować uniwersalną – mówi Wiesław Matyja, właściciel „Malucha”.

 

– Postanowiliśmy utrzymać jeszcze sprzedaż paliwa U95, bo zdajemy sobie sprawę, że wielu klientów jeździ samochodami zasilanymi tego rodzaju paliwem – mówi Krystyna Antoniewicz-Sas, rzecznik jednej z sieci stacji paliwowych w Polsce. – W Łodzi mamy 9 stacji i na 6 będzie można tankować benzynę uniwersalną. Podobnie zresztą jak w Pabianicach i Aleksandrowie Łódzkim.

 

Przypomnijmy, że przedstawiciele PKN Orlen i Grupy Lotos podjęli decyzję o zaprzestaniu produkowania paliwa U95. Swoją decyzję tłumaczą malejącym z roku na rok zainteresowaniem tego rodzaju paliwem.

 

Kierowcy starszych typów samochodów dolewają do baków porcję specjalnego dodatku, adekwatną do ilości paliwa jakie kupują. Następnie tankują benzynę bezołowiową 95.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości