Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Szwagierczak zdobył Brno

Data publikacji: Autor: leg

W Poznaniu Zbigniew Szwagierczak był trzeci, w Brnie wygrał i teraz jest liderem Volkswagen Castrol Cup. W drugiej eliminacji Volkswagen Castrol Cup rozegranej na torze w Brnie, triumfował Zbigniew Szwagierczak.

W pierwszej eliminacji wyścigów Volkswagen Castrol Cup na torze „Poznań” furorę zrobił Litwin Robertas Kupcikas, który pokonał poznańską parę – Zbigniew Szwagierczak i Jakub Golec. Podczas drugiej eliminacji, rozegranej tym razem na torze w Brnie, Litwin nie zmieścił się na podium, a triumfował tam Szwagierczak.

 

Castrol Cup to wyścigi Volkswagenów Golfów wyposażonych w dwulitrowe silniki diesla o podwyższonej do 170 KM mocy. Końcowy wynik zależy od całego teamu, bowiem każdy samochód podczas wyścigu musi zjechać chociaż raz do boksu na obowiązkową wymianę opon W Poznaniu Zbigniew Szwagierczak był trzeci, w Brnie wygrał i teraz jest liderem Volkswagen Castrol Cup. (można zakładać te same opony, lecz najpierw w boksie trzeba je zdjąć i odłożyć na ziemię, aby ponownie założyć).

 

Wyścig w Brnie był wielkim popisem Szwagierczaka, który już podczas kwalifikacji czasowych uzyskał najlepszy wynik, dzięki czemu do wyścigu ruszał z pierwszego pola startowego. Wielki rutyniarz rozegrał zawody w sposób iście mistrzowski potwierdzając, że w pełni zasłużył na przydomek „Profesora” jakim go ochrzczono już przed kilku laty. Szwagierczak ani na chwilę nie oddał prowadzenia, zaś jego zespół dostosował się do poziomu swego kierowcy i opony zmienił błyskawicznie. Początkowo świetnie spisywał się Bartłomiej Steinhof jadąc na drugiej pozycji, ale miał kolizję z samochodem Pawła Soji i ukończył wyścig na 12. pozycji. Skorzystał na tym przede wszystkim znany z ambicji i nieustępliwości Golec, który przedarł się na drugą pozycję i przyjechał niespełna sześć sekund za zwycięzcą. W Poznaniu Golec również był drugi i teraz wspólnie z Kupcikasem zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Volkswagen Castrol Cup – za Szwagierczakiem.

 

Zbigniew Szwagierczak, kierowca Auto-Premium:

 

Startuję na torze w Brnie od ponad dziesięciu lat, ale po raz pierwszy udało mi się tu zwyciężyć. To trudny tor, ma wiele zakrętów pod górę i w dół. Łatwo popełnić błąd, wystarczy zbyt szybkie wejście w zakręt, samochód wypada z toru i straty już jest bardzo trudno odrobić.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości