Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Szybki jak VIP

Data publikacji: Autor: łm

fot. Bogdan Kułakowski Nielegalne wyścigi na ulicach miast dotyczą ludzi wywodzących się z każdej grupy społecznej. W Hiszpanii sławni bogacze urządzili zawody na jednej z autostrad.

 

fot. Bogdan Ku³akowski Katalońska policja zatrzymała 5 multimilionerów, którzy pędzili po autostradzie z prędkością ponad 200 km/h. Byli oni uczestnikami wyścigu „Gum Ball 3000”, w którym uczestniczą ludzie bardzo majętni. Cechą wyścigu jest to, że zawodnicy nie liczą się z ograniczeniami prędkości.

Trasę tegorocznego wyścigu z Sagunto do Cambrils jeden z kierowców pokonał w 50 minut. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że oba miasta dzieli odległość 210 km. Musiał zatem jechać ze średnią prędkością 252 km/h!!!

 

W wyścigu uczestniczą samochody marki Lamborghini, Bentley, Maserati, Ferrari, Porsche, Mercedes, BMW. Jak podał hiszpański dziennik „Vanguardia” w tym roku ścigali się m.in.: aktor Adrien Brody (na zdjęciu wraz z Romanem Polańskim), modelka Jodie Kidd , piosenkarz Jamiroquai , księżna Tamara Czartoryski – Bourbon , i zięć króla Arabii Saudyjskiej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości