Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Tablice rejestracyjne. Za ich kradzież można będzie trafić do więzienia

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Mariusz Kapała Zmiany w Kodeksie karnym mają odstraszać przed kradzieżami tablic dzięki surowym karom. Co ma się zmienić?

Kradzież tablic rejestracyjnych to dla ich właściciela nie tylko finansowa strata. Często jest źródłem dodatkowych kłopotów związanych z tym, że sami padają ofiarą podejrzeń, iż dokonali przestępstwa. To dlatego że skradzione tablice złodzieje montują w samochodach, które służą im do innych przestępstw – najczęściej okradania stacji benzynowych.

Zobacz także: Ten błąd popełnia coraz więcej właścicieli aut

Ministerstwo Sprawiedliwości chce, aby tego rodzaju kradzieże nie były traktowane jako wykroczenia, za które grozi kara aresztu od 5 do 30 dni, ograniczenia wolności do 1 miesiąca albo grzywny od 20 do 5000 złotych. Mają być przestępstwem zagrożonym karą od miesiąca do 5 lat więzienia.

Nie jest pewne kiedy zmiany miałyby wejść w życie.

 Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • mori (gość)

  Za kradzież powinno być obcięcie łapy.

 • author (gość)

  zgadzam się, jak w mniej ale wg mnie bardziej cywilizowanych krajach. ukradłeś coś obcinamy rękę. są filmiki na liveleaku, siekierka toporek i auuuuuuuuuuuuuuu....

 • Konara (gość)

  Nie łapę a konara powinni odcinać

 • Aaron Cyngwajs (gość)

  Moja propozycja dla rządu: JEDNA tablica rejestracyjna przez całe "życie" auta, bez wyróżników geograficznych które są zbędne. Samochody byłyby rejestrowane bądź przez dealera marki (jako fabrycznie nowe) lub w przypadku sprowadzenia zza granicy - przez importera. Zmiana właściciela nie wymagałaby zmiany tablicy, bo i po co? Kartę pojazdu i dowód rejestracyjny można zastąpić aktem własności, który byłby przechowywany w domu i wymieniany na nowy po zmianie właściciela. Reszta danych o pojeździe - online. Można? Można!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości