Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Tadeusz Gołąbek nie żyje. Zmarł dziennikarz i redaktor motoryzacyjny

Data publikacji: Autor: Redakcja

Fot. Archiwum Tadeusz Gołąbek nie żyje. Znany dziennikarz motoryzacyjny, urodził się we Wrocławiu. Od kilku lat zmagał się z chorobą. O jego śmierci poinformowała rodzina.

Tadeusz Gołąbek ukończył Wydział Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Przez ponad 30 lat był m.in. dziennikarzem, reporterem, znakomitym publicystą, wielokrotnym redaktorem naczelnym. Nie bał się żadnych tematów.

Do 1989 roku był redaktorem naczelnym miesięcznika „Rekreacja Fizyczna”. W okresie transformacji ustrojowej po roku 1989 był dziennikarzem tygodnika „Motor” i redaktorem naczelnym miesięcznika „Rynek Motoryzacyjny”. Następnie stworzył i prowadził jako redaktor naczelny miesięcznik „Moje Auto”, które następnie zmieniło nazwę na „Twoje Auto”. W latach 2007-2016 był redaktorem naczelnym miesięcznika „Super Warsztat” oraz miesięcznika „Rynek Motoryzacyjny”. Współpracował jako dziennikarz i redaktor z tygodnikiem „Moto Express”, z miesięcznikiem „Moto Salon” i serwisem motoryzacyjnym motofakty.pl.

Tadeusz Gołąbek zmarł 18 października 2018 roku. Msza Święta pogrzebowa odbyła się w poniedziałek 29 października 2018 roku o godz. 12.00 w Kościele Pw. Świętego Wincentego a Paulo (rektorski-drewniany) na terenie Cmentarza Bródnowskiego w Warszawie (ul. Św. Wincentego 83).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości