Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Tak drogo jeszcze nie było

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Tak drogo jeszcze nie było Zmiany cen odnotowane w tym tygodniu na stacjach paliw doprowadziły do ustalenia nowych rekordów na wszystkich paliwach.

Za litr Eurosuper 95 płacimy już średnio 5,32 zł, litr Superplus 98 kosztuje 5,52 zł, olej napędowy 5,28 zł a za litr autogazu – 2,84 zł. To oznacza, że w ciągu tygodnia benzyny podrożały średnio o 8 – 9 groszy na litrze, a olej napędowy o 10 groszy na litrze. Jedynie w przypadku autogazu korekta nastąpiła na nielicznych stacjach i w efekcie jego cena wzrosła jedynie o 1 grosz na litrze.

– Najwyższą skalę podwyżek cen odnotowaliśmy na stacjach PKN Orlen – informuje Urszula Cieślak z BM Reflex. – Benzyna 95 i diesel zdrożały o 13 groszy na litrze.

Z kolei najmniejsze podwyżki notujemy na stacjach prywatnych, co nie oznacza że tu można zatankować taniej niż na stacjach Orlenu. W perspektywie najbliższych dni niestety musimy być przygotowani na dalsze podwyżki cen, zwłaszcza oleju napędowego.

– Już dzisiaj na niektórych stacjach ceny benzyny Eurosuper 95 i oleju napędowego są na tym samych poziomie – zauważa Cieślak. – Uwzględniając fakt, że cena oleju napędowego w hurcie przekroczyła cenę benzyny 95, ryzyko zrównania średnich poziomów cen na stacjach w przyszłym tygodniu jest wysokie.

Ceny detaliczne benzyny Eurosuper 95 i oleju napędowego będą się kształtowały na poziomie 5,29 – 5,39 zł/l, natomiast benzyny Superplus 98 na poziomie 5,35 5,57 zł. Natomiast podobnie jak w tym tygodniu większy spokój będzie dotyczył rynku autogazu. – Ceny tego paliwa powinny pozostać na obecnym poziomie w przedziale 2,79 – 2,90 zł – prognozuje ekspertka.

Piot Jasina
fot. Marcin Bielecki

Tak drogo jeszcze nie było
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Tak drogo jeszcze nie było

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości