Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Tak drogo ostatnio było w 2013 roku. Kierowcy nie wierzą w taką podwyżkę!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Krzysztof Kapica W ostatnim tygodniu lipca na stacjach benzynowych w Polsce radykalnie drożeje autogaz, a cen tak wysokich jak obecnie e-petrol.pl nie notował od stycznia 2013 roku.

Właściciele pojazdów z instalacją gazową tankują obecnie to paliwo po 2,71 zł/l, co oznacza, że tylko w ciągu minionych kilku dni średnia, ogólnopolska cena LPG wzrosła aż o 22 grosze na litrze. Sytuacja, z jaką mierzą się kierowcy, jest spowodowana utrzymującymi się od dłuższego czasu przestojami w dostawach gazu zza granicy wschodniej, które są związane z sankcjami nałożonymi na towary eksportowane z Białorusi.
 
Podwyżki nie ominęły również pozostałych paliw, ale nie są one tak dotkliwe jak w przypadku LPG. O 2 i 4 grosze podrożały Pb98 i P95, które kosztują przeciętnie 5,97 i 5,73 zł/l. O symboliczny grosz zmieniła się także cena diesla, oferowanego na stacjach po 5,43 zł/l.

Zobacz także: mObywatel. Co oferuje aplikacja?

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się aktualnie województwo wielkopolskie i lubuskie. W pierwszym z nich najmniej płaci się za tankowanie benzyn: 5,88 i 5,64 zł/l oraz autogazu - 2,64 zł/l. W województwie lubuskim natomiast również najtańsza jest Pb98 oraz olej napędowy - jego średnia cena wynosi tam 5,37 zł/l.

Już w pięciu województwach e-petrol.pl zarejestrował w tym tygodniu średnie ceny Pb98 przekraczające poziom 6 zł, a najwięcej za ten gatunek benzyny płaci się na Mazowszu i Podlasiu - 6,05 zł/l. Pb95 jest zaś najdroższa na Opolszczyźnie, gdzie kosztuje 5,77 zł/l. Wspomniane województwo mazowieckie przoduje także pod względem najwyższych cen oleju napędowego, oferowanego tam po 5,52 zł/l. Na Lubelszczyźnie zaś z ceną 2,75 zł/l najdroższy jest autogaz.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-07-28
Pb 98 5,97
Pb 95 5,73
ON 5,43
LPG 2,71

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: DS 9 - luksusowy sedan

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • cichy (gość)

    Ceny paliw zmuszą kierowców żeby przesiąść się na rowery

  • passat w tdi czy lpg (gość)

    Z powodu powyższego, ludzie z ekologiczniejszych lpg beda wybierac diesle, ponieważ bedzie taniej niż na lpg i taka to polityka proekologiczna państwa.

  • passat w tdi czy lpg (gość)

    To po co było budowac ten gazoport w Szwajnoujsciu?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości