Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Tak działa nowy taryfikator mandatów. 3,5 tys. zł za spowodowanie wypadku na hulajnodze (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl / TVN24 / x-news

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Mariusz Kapała - Taki mandat otrzymał 32-latek który w centrum Szczecina wjechał hulajnogą w samochód osobowy. Mężczyzna miał półtora promila alkoholu w organizmie – przekazała mł. asp. Ewelina Gryszpan, oficer prasowy KMP Szczecin.

 - Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie – Prawo o ruchu drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Jednym z nich jest zachowanie trzeźwości podczas kierowania hulajnogą elektryczną, ale nie wszyscy o tym pamiętają - przypomina szczecińska policja.

Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki obsługując kolizję drogową w centrum miasta, której sprawcą był kierujący hulajnogą, wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Jak się okazało 32 – letni obywatel Ukrainy w wydychanym powietrzu miał ponad 1.5 promila alkoholu.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyzna otrzymał łącznie karę w wysokości 3520 zł za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości.

 - Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy na drodze - podsumowuje policja.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości